Back to Question Center
0

Semalt Payları, RDN / Trojan.worm'dan Nasıl Kurtulacağına İlişkin Zorlayıcı Bir Uygulama

1 answers:

Windows 10 kullanıcısıysanız, bir zararlı yazılımdan dolayı enfeksiyon riski altında olabilirsinizRDN / Trojan.worm olarak bilinir. Bu virüsü belirleme ve kaldırmanın doğru yolunun bilinmesi çok önemlidir, çünkü bazı hileler hile yapmaya çalışacaklardırOnlara "bulaştırmak" için para ödeyeceğinize bulaştığına inanmaya başlarsınız. Gerçekte, parayı alacaklar ve yapacaklardır.kesinlikle hiçbir şey yok çünkü ilk etapta virüs bulaşmadı. Bu durumlardan kaçınmak için iyi bir kural, yalnızca güvenmeniz gerektiğidirkendi antivirüs yazılımınızdan gelen mesajları - avene spray 50 spf 200 ml. Diğer iletilere, web tarayıcınız tarafından kullanılan eklentiler ve uzantılar neden olabilir.Bunlar sizinle ilgili ise, o zaman bu istenmeyen unsurları kaldırmak için tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin.

İvan Konovalov, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, RDN / Trojan.worm'un bulaşmasını önlemek için bilmeniz gereken her şeyi sağlar.

RDN / Trojan.worm, dünyadaki en tehlikeli bilgisayar virüslerinden biridir,bilgisayarınıza bulaşmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız o zaman çok dikkatli olmanız gerekir. Bu bir Trojan, yani bilgisayarınıza girmedenbunu fark ettiniz ve daha sonra stealth ile saldırıyor, böylece yaptığı hasarı fark etmeyebilirsiniz.

Bu virüs, bilgisayarınızdaki sistem dosyalarına saldırarak çalışır. Önlemek içinalgılama, bu virüsün yaptığı ilk şey antivirüs yazılımınızı engellemektir. Bu devre dışı bırakıldıktan sonra önemlisistem dosyaları, bilgisayarınızın çökmesi anlamına gelir..Ayrıca, virüs kendi kişisel klasörlerinize de saldırabilir; bu nedenleönemli dosyalarınızı yedeklediyseniz, sonsuza dek kaybolabilirler. Sorun, virüsün kalıcı olarak kaldırılmasının tek yoludur.virüslü dosyaları silmek için bilgisayarınızı kurtarmak için kişisel dosyalarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmeniz gerekebilir. Bazı kullanıcılarBu virüs deneyimledim, kötü niyetli yazılımın web tarayıcılarını da etkileyebileceğini ve bunların donmasına neden olduğunu bildirdi. Yeniden başlatılıyorPC, bu tarayıcı sorunlarıyla uğraşmak için hiçbir şekilde kullanılamaz; zira PC'niz yeniden başlatıldığında orada kalacaktır. Eğer ihtiyacın varsaDondurulmuş bir tarayıcıyı kapatın, bunu görev yöneticisi ile (ctrl + alt + delete ile erişebilirsiniz) yapmalısınız.

Bir aldatmaca ve hakiki malware arasındaki farkı bilmek

Sizi ikna etmeye çalışan bir mahkum arasındaki farkı söylemekBilgisayar bulaşmış ve gerçek bir virüs oldukça kolay olmalı. Sahte uyarılar, web tarayıcınızı kullanırken açılacaktır ve muhtemelenanti-virüs yazılımınızın adını taşımayın. Bu sahte pop-up'lar kötü amaçlı bir web sitesi veya istenmeyen bir eklentiyle ilişkilendirilir.Tarayıcınız bilgisayarınızı tarama olanağına sahip değil, bu nedenle bu mesaj tarayıcınıza bağlıysa hemen göz ardı etmelisiniz.Sizi PC'nizin risk altında olduğuna inanmaya yönlendirmeye çalışırlar ve sonra sizi çözmek için para ile parçalamaya ikna etmeye çalışırlar.var olmayan sorun. "Yardım" edebilecek "profesyoneller" ile iletişime geçebilmeniz için iletişim ayrıntılarını (telefon numarası gibi) taşıyabilirler.Onlarla iletişim kurarsanız konuşacağınız insanlar daima sizden para almaya çalışan dolandırıcı olur. Bu, herhangi bir web'de olabilirBunun gibi bir mesaj alırsanız web'e göz atarken daima dikkatli olun.

Norton veya McAfee gibi gerçek bir antivirüs yazılımından bir uyarı alırsanız(veya benzer bilinen marka), daha ciddiye alınmalıdır. Bu uyarıları bilgisayarınızın bir taramasını kullanarak takip etmelisiniz.anti-malware yazılımı. Bilgisayarınız internete bağlıysa, kötü niyetli yazılımlardan dolayı risk altındadır, bu nedenle uyarıları gerçek antivirüsden alınyazılım ciddi olarak. Sadece sanatkarlara karşı uyanık olun.

RDN / Trojan.worm'un Kaldırılması

PC'nize bulaşmış olabileceğine inanmak için yeterli sebebiniz varsa, o zamanKötü Amaçlı Yazılımı kaldırmak için profesyonel bir araç kullanmalıdır. "Zararlı yazılım" sahte olduğu ortaya çıksa bile, üzgünümden daha güvenli olmak her zaman daha iyidir.RDN / Trojan.worm'u (veya başka kötü amaçlı yazılımları) kaldırmak için lütfen bu kılavuzu takip edin:

 • Virüs bulaşmamış bir bilgisayar kullanarak SpyHunter kurulum dosyasını indirin.
 • Dosyayı virüslü bilgisayara aktarın ve çalıştırın. Bir istem görüntülenir,ve o zaman RUN düğmesine basın..
 • İstediğiniz dili ayarlayın. OK düğmesine basın.
 • CONTINUE tuşuna basın.
 • KABUL EDIN tuşuna basın. CONTINUE tuşuna basın.
 • SpyHunter kurulurken bekleyin.
 • Yükleme tamamlandığında, ÇIKIŞ'ı tıklayın.
 • Bilgisayarınızı Güvenli Modda yeniden başlatın. Masaüstü yüklendiğinde,SpyHunter yazılımı. Yazılımın tüm sistemin taranmasını sağlamak için ŞİMDİ TARA DÖN düğmesini tıklayın.
 • SpyHunter bu taramayı gerçekleştirirken bekleyin.
 • Tarama işleminden sonra yazılım, bilgisayarınızda algılanan tüm tehditleri listeler.Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımdan temizlemek için DÜZELTME ŞİDDETLİ etiketli düğmeyi kullanın.
 • Tehditleri ortadan kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam edersebilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra profesyonel bir destek ekibinden yardım isteyin.

Sonuç

Kötü amaçlı yazılımlar (ve aldatmaca "malware") çoğu PC kullanıcısının ortak bir tehdididir. Bir kereenfekte olmuşsa, en önemli şey derhal baş etmektir. Ne kadar beklerseniz, o kadar çok zarar verebilir. Her zaman emin olunönemli belgelerin kopyalarını yapmak için, çünkü Malware'in ne yok edeceğini bilmiyorsunuz.

Bu virüs gerçek mi yoksa yalnızca bir aldatmaca mı olduğuna göre, profesyonel anti-malware araçlarıOlası sorunlarla baş etmenin etkili bir yolu. Bilgisayarınızı ve verilerinizi korumak için olabildiğince çabuk davranın.

November 23, 2017