Back to Question Center
0

Semalt SEO ve SMM Arasındaki Farkı Açıkladı

1 answers:

Çoğu işletme çevrimiçi pazarlamada başarılı olmak istemektedir. Ancak, başarılı olmak içinçevrimiçi pazarlama, bir SEO ve SMM gibi bazı dijital çağ teknikleri ihtiyacı var. İki teknik de girişimci için aynı olabilirkim dijital pazarlama alanıyla ilgilenmiyor. Örneğin, SEO anahtar kelime aramaları içerebilirken sosyal medyapazarlama ücretli reklamlar içerir. Özellikle farkı biliyorsa, iki taktik çoğu çevrimiçi işletmelere faydalı olabilir - silo grain motion warning.

Jason Adler, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, SEO'yu SMM'den ayıran bazı önemli noktaları sunmaktadır:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO).

Bunlar, web gelişiminde görünürlüğünü artırmayı amaçlayan taktiklerdir.arama motorlarında web siteniz, özellikle de bir arama sorgusundaki bir anahtar olduğunda. SEO, elde etmek için birçok yerinde ve dışındaki faktörleri birleştirirarama motorlarından trafik. Dijital pazarlamacılar için. Herhangi bir başarılı SEO kampanyasının amacı sıralamada olumlu bir yer elde etmektir.belirli bir anahtar kelime kümesi için arama motoru sonuçlarının Bu önemlidir, çünkü rakibinizi yenebilir, yeni kaliteli trafik elde edebilirsiniz.ve en önemlisi, dönüşümleri artırır. SEO gibi stratejilerin kullanılmasını gerektirir:

  • Anahtar kelimeler
  • Web sitesi tasarımı
  • İçerik geliştirme
  • Bağlama
  • Otomasyon araçları

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), çevrimiçi pazarlama için farklı bir yaklaşım.SEM sponsorlu listedir. Belli kullanıcının organik arama sonucu sayfalarına hedefli reklamlar yerleştirmeyi içerir..Prosedür,ihale. Belirli demografik özelliklere sahip bazı insanlar, reklamınızı belirli bir süre görür. Bu yöntem, dikişsiz olması nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.tıklama başına ödeme otomasyonu.

Sosyal Medya Pazarlaması (SMM).

SEO arama motorları aracılığıyla trafik toplarken, SMM henüz başka bir dijitalpazarlama taktiği. SMM, çevrimiçi müşterileri elde etmek için kriter olarak sosyal medyayı kesinlikle kullanmaktadır. Sosyal medya belirgin sosyal hedeflerFacebook, Twitter, Tumblr, Pinterest ve LinkedIn gibi ağ siteleri. Bu alandaki pazarlamacılar, markaların bilinirliğini artırır, toplarlar.e-postalar göndermek, bağlantı kazanmak ve kar marjlarını sosyal medyaya sunulan çeşitli yolları kullanarak artırmak. Örneğin, Facebook'un birücretli reklam stratejisi. Bu reklamlar, sizin tarafınızdan doğru olarak belirlenmiş belirli bir demografik kitleyi hedefleyecektir. Diğer çevrimiçi pazarlamasosyal medyadaki kanallar şunları içerir:

  • Twitter ilanları
  • YouTube ya da Vimeo gibi videolar
  • LinkedIn
  • Instagram ve Pinterest'te olduğu gibi görüntü paylaşımı.

Geleneksel olarak, hem SEO hem de SMM, bir web sitesi için müşteri kazanmayı hedefler. Rağmenfark, aynı zamanda potansiyel tüketicilere marka bilinirliğini artırır. Öte yandan, bir ziyaretçininmüşteri tamamen onlara bağımlı değildir. Web tasarımı gibi diğer faktörler de etkindir.

Sonuç

Çevrimiçi başarılı olmak isteyen şirketler dijital pazarlamaya ihtiyaç duyarlar. Ancak,Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) gibi terimler kafa karıştırıcı hale gelebilir. Hem SEO hem de SMM dijital pazarlamateknikleri. Çoğunlukla marka görünürlüğünü artırmayı ve en önemlisi yeni müşterileri çevrimiçi hale getirmeyi amaçlıyorlar. Ancak, ikisifarklı şekilde çalışırlar. Örneğin, SEO, büyük arama motorlarında görünürlüğün arttırılmasını gerektirirken, SMM artan anlamına gelir.sosyal medyayı kullanarak marka bilinirliği. Farklılıklarını anlama yoluyla, her iki taktik gereklidir ve uzun vadeli faydalar getirebilirDoğru bir şekilde gerçekleştirildiğinde bir işletmeye.

November 23, 2017