Back to Question Center
0

Semalt, Sharebutton Referral Spam'ı Engelleme Yollarını Öneriyor

1 answers:

Sharebutton sahte sevk alanı, Google Analytics istatistiklerinizi kirletiyor mu? Endişelenmenize gerek yok. Sakin ol. Spam göndermek için Sharebutton.'u, gerçek sayıdaki ziyaretçilerin web sitenize indiği iyi bir sayı gibi görünmesini sağlar - termostato vemer top 100.

Sahte tavsiye spam'ı 2015'ten beri web sitelerini etkilemektedir. Ancak Sharebutton Google Analytics, içerik pazarlama sektöründe halen GA verilerini kirleten eski zamanlayıcı alanlarından biri olarak düşünülür.

Profesyonellere göre, Sharebutton tavsiye spam hedeflerini GA hesaplarını doğrudan etkilemektedir. Çevrimiçi kullanıcıların ilgisini çekmek için, spam gönderenler ve saldırganlar, anahtar sözcük, ziyaretçiler, hemen çıkma oranları, sahte web sayfaları ve sahte trafik ve web sitelerindeki bağlantıların enjeksiyonu gibi metrikleri kullanıyor.

Yakın zamanda trafiğinizin çoğunun Shareputton tavsiye spaminden geldiğini tespit ettiyseniz, zaten spam gönderenler için bir konu olduğu için Google Analytics spam'larının nasıl ortadan kaldırılacağına ilişkin çalışmaları düşünün. SEO uzmanlarına göre, Sharebutton düğme ve paylaşım gibi değiştirilmiş URL kelimelerini kullanarak web sitelerine gizlice giriyor.

Sharebutton Google Analytics spam'ının sicim trafiğinizde rol oynayıp oynamadığını bilmek için Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Andrew Dyhan, bu tavsiye spam adresinin URL adresini kopyalamayı ve Bir web sitesinin varış yerini belirlemek için adres kutusuna dokunun.

Shareputton spamleri nasıl çalışır

Sharebutton bir web sitesinin sıralamasını hiçbir şekilde etkilemez. Bu Google Analytics spam, bağlı kuruluşlara ve ilgili web sitelerine trafik çekmeye yöneliktir. Bununla birlikte, sahte tavsiye spam'inin web sitenize kötü amaçlı yazılımları ve kötü amaçlı tehditleri gizleyebilecek zararlı kodlardan oluştuğu için yolu izlemek veya Sharebutton.to komut dosyalarını açmak önerilmez.

Sharebutton.to komut dosyalarını açtığınızda, sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza, şifrelerinize ve diğer mali kimlik bilgilerine kolayca erişebilen bilgisayar korsanlarına erişebilirsiniz.

Ancak, Sharebutton.to'dan herhangi bir içeriği son zamanlarda indirdiyseniz, panik için yer yok.Küçük bir anti-malware yükleyin ve web sitenizin kötü amaçlı yazılımdan etkilenip etkilenmediğini tespit etmek için yalnızca bir tam tarama gerçekleştirin.

Şablonunuzu nasıl engellersiniz? GA raporlarınızdan istenmeyen posta göndermek için

Prosedür 1. Filtre desen ayarlarınızı değiştirin

 • GA hesabınızı başlatın ve 'Yönetici' bölümünü tıklayın.
 • 'Tüm Filtreler' simgesini seçin ve yeni bir filtre oluşturun.
 • 'Filter Name' kutusunu açın ve 'Sharebutton.to.' Yazıp yazın.
 • Filtre türünüz olarak 'Özel Filtre'yi seçin ve' Filtre Alanı 'menüsünden' Kampanya Kaynağı 'nı seçin.
 • 'Filtre Modeli' alanını tıklayın, Sharebutton Google Analytics spam'ı girin ve 'Save' düğmesine tıklayın.

Prosedür 2. HTTP ayarlarınızı değiştirin

 • cPanel hesabınızı açın ve giriş yapın.
 • Selec 'Dosya Yöneticisi' ve siteniz için 'Belge Kökü'nü tıklayın.
 • 'Gizli Dosyaları Göster' düğmesine dokunup 'Git'i seçin.
 • Herhangi bir .htaccess dosyasını bulduktan sonra sağ tıklayın ve 'Code Edit' üzerine tıklayın ve 'Save' üzerine tıklayın.

Prosedür 3. GA dil filtrenizi değiştirin

 • Google Analytics hesabınıza giriş yapın ve 'Yönetici Sekmesi'ni seçin.
 • 'Görünüm' simgesini açın ve yeni bir filtre ekleyin.
 • Ad kutusuna 'Language Spam' yazın.
 • 'Filtreyi Doğrula' simgesini tıklayın ve 'Kaydet' düğmesine tıklayın.

Yukarıda vurgulanan prosedürler Sharebutton Google Analytics spam gibi tüm yönlendirme alanlarında çalışır. Filtre deseninizi, HTTP ayarlarınızı değiştirerek ve Dil Filtrenizi değiştirerek Shareputton başvuru alanını hariç tutarak açık ve doğru istatistikleri elde edin. Bilgisayarınız yavaşlamaya başlayana kadar beklemeyin.

November 24, 2017