Back to Question Center
0

Semalt Siber Suçlularla Nasýl Savasacan 7 Surefire İpuçları Verecek

1 answers:

Dünya genelinde web (veya internet) inanılmaz bir kaynaktır. Bir düğmeye basarak oturma odanızın rahatlığında haber, spor, eğlence, çevrimiçi alışveriş ve diğer pek çok hizmet sunar. Düşünmeye gelin, internet size, binlerce kilometre uzaktaki bir rakiple sanal satranç oynamaya, filmleri inceleme ve değerlendirmeye, evde çalışmaya vb - riviera play casino no deposit bonus. Olanak tanır.

Bununla birlikte, internetin rahatlığını ve anonimliğini tadını çıkarabildiğiniz kadar, gizlenmekte olan tehlikelerle birlikte gelir. Hackerlar, çevrimiçi dolandırıcılar ve kimlik hırsızları özel verilerinize erişebilir. Bu nedenle, bilgisayarınızı, gizli verilerinizi ve siber suçlulardan gelen mali kaynakları korumalısınız.

Semalt Dijital Hizmetler'in önde gelen uzmanı Ryan Johnson tarafından belirtilen bu 7 ipucu sizi çalıştırıyor olmalı.

1. Kimliğinizi koruyun

Her yıl milyonlarca insanın kimlik hırsızlığının kurbanı olduğunu biliyor muydunuz? Bu, Federal Ticaret Komisyonu tarafından sağlanan istatistiklere göre. Kurban olma. Kişisel bilgileriniz yanlış ellere düşüyorsa, kazandığınız nakit paranızı aktarmak için kullanılabilir. Bu bilgiyi nereden buluyorlar? Peki, kimlik avı aldatmaca uyguluyorlar - burada size bir e-posta, açılır pencere veya mesaj gönderirler, bu da profilinizi güncellemek isteyen güvenilir bir kurum (normalde birlikte çalıştığınız bir kurum) olduğunu iddia eder.

2. Dolandırıcılık dolandırıcılıklarını aşağıdakilerden kaçının:

  • Kişisel bilgilerinizi isteyen e-postalara, pop-up'lara veya kısa mesajları yanıtlamaz.
  • Bir numarayı arama veya bir web sitesine pop-up, metin veya e-posta mesajının talimatına göre yönlendirilmeyi isteyen herhangi bir soruyu takip etmeyin.

İşte bilmeniz gereken bir gerçek: Kişisel verileri ifşa edebilirsiniz. Eğer ve ancak alıcı güvenilirse. Sörf yaptığınız web sitesinin gizlilik politikasını okuyun. Verilerin üçüncü kişilere verilip verilmediğini öğrenin ve neden? Her zaman https: // adresine sahip web siteleri ile çalışır. Onlar güvende.

3. Kiminle ilgilendiğinizi öğrenin

Sanal dünyada dolandırıcılar var, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi..Ne yazık ki, sadece web sitelerine bakarak bunu anlayamazsınız. Siber suçlular akıllı bir halk. Onlar meşru bir iş olarak geçecekler. Çevrimiçi bir şey satın almak isterseniz aşağıdakileri gözlemleyin:

  • Onları ara. Telefonla ulaşılamazlarsa, başka yerde alışveriş yapın.
  • İşletmelerle ilgili yorumları bulun.
  • Bir dosyayı eşler arası (p2p) ağlar üzerinden paylaşmaktan kaçının. Bunu yapmak, kötü amaçlı yazılımların ve fidye yazılımlarının sisteminize sızmasına ve dolayısıyla özel verilerin çalınması için bir döngü oluşturmasına izin verebilir.

4. Virüsten koruma ve güvenlik duvarınızı güncelleştirme

Zamanın çoğunu çevrimiçi harcarsanız, bilgisayarınızın güvenlik duvarı ve antivirüs her zaman çalışıyor ve güncellenmelidir. Varsayılan olarak, yeni antivirüs programlarının ücretsiz deneme sürümü vardır. Faydaların tadını çıkarmak için abonelik ücretini ödeyin. Kısacası, bir güvenlik duvarı kurun, bir virüsten koruma programı (güncelleştirilmiş sürüm) ve bir casus yazılım önleme yazılımı yükleyin.

5. Web tarayıcınızı ve işletim sisteminizi güncelleyin.

Okunaklı bir işletim sisteminde çalışırken web tarayıcınızın en yeni sürümünü kullanın. Korsan işletim sistemlerinden kaçının.

6. Parolalarınızı koruyun

Parolalarınızı korumak için bir şifre yönetim sistemi kullanın. Parolalarınızı metin dosyaları ile kesinlikle paylaşmayın. İhtiyaç duyulursa, bu teknikleri uygulayın:

  • Tahmin edebileceğiniz gibi kişisel isimler kullanmaktan kaçının.
  • Alfabe sayısal ve diğer özel karakterlerle karıştırılarak en az yedi karakter kullanın.
  • Farklı profiller için farklı şifreler kullanın.
  • Parolayı düzenli olarak değiştirin.
  • Anahtar hesaplar için iki katmanlı tanımlama kullanın.

7. Bir plan hazırlayın B

Her zaman yedek bir plana sahip olmak akıllı bir fikir olabilir. Örneğin, tüm önemli dosyalarınızı PC'nizde saklamak yerine, dosyaları bulutlara yükleyin ya da bir DVD'ye yazdırın.

Kötü amaçlı yazılımların etrafında dolaşıp çıkmadığından şüpheleniyorsanız, virüsten koruma yazılımınızın, güvenlik duvarı ve casus yazılımların hazır ve çalışır durumda olduğundan emin olun.

November 23, 2017