Back to Question Center
0

Semalt, SMM'de Saklayın Gereken Hatalar Söyler

1 answers:

2017'deki müşteriler, ticari kuruluşların kendileri ile düzenli iletişim kurmasını beklemektedirlersosyal ağlar aracılığıyla. Bununla birlikte, birçok e-ticaret şirketi, sosyal medya tanıtımının ve Arama Motorunun etkinliğini göz ardı etmektedirMüşterileri çekme ve koruma konusunda optimizasyon (SEO).

Jack Miller, Müşteri Başarı müdürü Semalt ,kuruluşların sosyal medya pazarlama kampanyaları yürütürken yaptığı üç önemli hatayı göstermektedir.

1. Etkili bir Strateji Olmadan Kampanya Açma

Çevrimiçi pazarlama stratejisini iyileştirmek için sosyal medya hedefleri geliştirmeniz önemlidir.Sosyal medya pazarlamasının çeşitli hedefleri olabilir. Bir hedef, hedeflenen müşteriler arasında marka bilinirliğini artırmak olabilir. Sosyal bir diğer hedefMedya pazarlaması, müşteri destek hizmetleri sunmak için sosyal ağları kullanmak olabilir. İyi bir sosyal medya stratejisi,İşletmenin hedeflenen müşterilerle olan etkileşimlerini geliştirin. Etkili bir strateji iyi bir sosyal ağ platformuna sahiptir.

Moda veya yaşam tarzı ürün ve hizmetleri ile uğraşan işletmeler aşağıdaki konularda teşvik edilir:Pinterest veya Instagram sosyal ağ platformlarını kullanın. Pinterest, müşterilerin ürün veya ürün satın almalarını sağlayan bir e-ticaret fonksiyonuna sahiptir.hizmetler çevrimiçi. Zanaat ürünleri ve kendin yap hizmetleri sunan perakendeciler nedeniyle YouTube ve Facebook platformlarını kullanmalıdırlar.üstün video paylaşım yetenekleri. Bir işletmenin sosyal paylaşım sitelerini tanıtması önemlidir.

E-postalardaki sosyal medyadan bahsetmek, sosyal medyayı tanıtmak için etkili bir yaklaşımdırsiteleri hedeflenen müşterilere sunmaktır. Bir başka iyi tanıtım SEO yaklaşımı, işletme web sitesine sosyal medya bağlantıları eklemeyi varsayar.

2. Dinlemez ve Yanıt Vermez

Müşteriler her zaman iş tarafından sunulan ürünler ve hizmetler hakkında yorumlar verirler.organizasyonlar. Şirket yönetiminin özenli olması önemlidir. İletişim kurmak için kullanılabilecek çeşitli araçlar vardır.Müşteri, örneğin Sosyal Mansiyon ve Hootsuite. Ancak yetenekleri sınırlıdır. Bu nedenle, işletme duyarlı olmalıkullanıcıların herhangi bir mesajına.

Facebook, işletmelerin etkin bir şekilde karşılık vermelerini sağlayan bir sosyal medya platformudur.hedeflenen müşterilerin mesajları. Şirketler, hizmet ve ürünler sunarken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Sosyal ağlar,işletmelerin müşterilerine işletme işlemleri sürecindeki sorunlar veya zorlukları bildirmeleri sağlanır.

3. Deneylerden Sadık Kalanlar

Sosyal ağların operasyonları ile denemek önemlidir. Işmüşterilerle etkileşimde bulunmanın yenilikçi yollarını kullanabilir. Canlı video, Facebook ve Instagram'da bulunan bir özelliktir. Gerçek zamanı geliştirirşirket personeli ve müşteriler arasındaki iletişim. Bir şirket hedeflenen kitleye canlı video aracılığıyla yeni bir ürün hakkında bilgi verebilirözellik.

İşletmeler ayrıca, Facebook ürün tanıtım kampanyaları için canlı akış kullanabilirler. Canlı yayınetkileşimli olduğundan ve uygun SEO anahtar kelimelerinden yararlandığından büyük bir kitleyi cezbetmektedir. Sosyal medya kullanıcılarına sorma fırsatı veriliyorSorular ve açıklamalar istemek. Canlı yayın oturumunda, işletmenin, özellikle bölgedeki müşterilerden öğrenmesi sağlanır.müşteri memnuniyetini arttırmak.

Uygulamanıza SEO uygulamak sosyal medya pazarlama çabalarını artırabilir. SEO uzmanlarıetkili anahtar kelimeleri sosyal medya yayınlarında kullanabilirler. Müşteriler, bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan ilanlara çekilecek.Bir ürünün veya hizmetin etkililiği Source .

November 23, 2017