Back to Question Center
0

Semalt: Sosyal Düğmelerden Kurtulmak, Darodar.Com ve Web Sitesi Tavsiye Spamleri İçin Düğmeler

1 answers:

Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, "Son birkaç ay içinde, bu sitelerden gelen tavsiye trafiği elde edildi: Darodar.com, buttons-for-website.com ve Biraz soruşturmanın ardından, sitelerde tam anlamıyla 0 saniye harcadıktan sonra% 100 sıçrama oranına sahip olduklarını fark ettim - oculos de sol masculino 2018 ray ban.Google'da bu trafiğin ortadan kaldırılması konusunda anlamlı herhangi bir tavsiye bulamadım. aynı konuyu yaşayan birçok insanın karşısına çıktı, onları engellemenin bir yolunu bulmak zorundaydım "dedi.

Darodar tam olarak nedir?

Web sitesine daha ayrıntılı bakmak, Darodar'ın SEO hizmetleri sunan bir ajans olduğunu ortaya koymaktadır. Onların prim servislerinin yanı sıra ücretsiz hizmetler de vardır. Tıpkı diğer arama motoru gibi, botları kullanarak içerik için webi tarıyorlar. Google Analytics'in bu botları gerçek kullanımlar olarak işaretlediğini belirtmek gerekir. Jetpack Site istatistikleri botlara benziyor. Onlarla yaptığım ilk deneyimlerimden sonra, hizmetlerini istemiyorum. Neyse ki, web sitenizi tarama listesinden silmeniz için bir yol sunuyorlar.

Web sitenizi sundukları bir form aracılığıyla gönderdikten sonra, örümcekleri artık geçmeyecektir. Google'a gidin ve web sitelerini arayın. Bu form, sitelerinin altında bulunur. Buna bir bağlantı eklerdim ama o zaman neden onlara geri dönüş suyu vermeliyim? Devam etmeden önce, birkaç kullanıcın kendi analitiklerini devre dışı bıraktıktan sonra beklendiği gibi çalışmadığından şikayet ettiğini belirtmek gerekir. 2015 yılına kadar şikayetçiydiler. Şahsen, alan adını tarayıcı listesinden çıkardıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadım.

Yönlendiren istenmeyen postalardan kurtulma kılavuzu.

Şimdiye kadar, diğer iki tavsiye spam gönderenin (web sitesi için düğmelerin ve sosyal düğmelerin) nereden geldiğinden emin değiliz. Bu, onlardan kurtulamayacağımız anlamına gelmez. Onları uzak tutmanın bir yolu, analiz sayfanızdaki yönetici panelinden geçmektir. İzleme bilgisine geçin. Bu alan adlarını hariç tutma listesine ekleyeceğiz, böylece bundan böyle trafiğini hesaba katmadık

Filtrelerin kullanma hizmetleri

Bu sorunu gidermenin bir başka yolu filtre bölümüne başvurmaktır. Kara listeye almak istediğiniz etki alanlarını hariç tutan yeni bir filtre oluşturmanız gerekecek: Darodar.com bizim durumumuzda. Ne yazık ki, bu geçmiş istatistiklerinizi etkilemez; tavsiye spam hala bir göz kamaştırıcı olacaktır. Bundan sonra geçerlidir.

Apache / NGINX'i kullanma

Darodar.com yönlendirme trafiğini kapatmak için NGINX Yeniden yazma kuralını kullanın:

if ($ http_referer ~ * (darodar.com)) {return 444; }

Ayrıca, örneğin, web sitesi yönlendirme trafiği için düğmelerden kurtulmak için Apache htaccess kuralı kullanabilirsiniz:

# blok referer spam

RewriteEngine Açık

RewriteCond% {HTTP_REFERER} düğmeleri-for-website.com için

RewriteRule ^. * - [F, L]

Bununla birlikte, bu NGINX kuralının hayalet tavsiyelerini durdurmadığını aklınızdan çıkarmayın. Web yöneticilerinin Darodar, sosyal düğmeler ve düğmeler-for-website.com gibi spam tavsiyelerini engellemelerine yardımcı olacağını umarak bu kısa kılavuzu derledim.

November 24, 2017