Back to Question Center
0

Semalt'tan Değerli Uygulama: Başarı için Sosyal Medya Reklamınızı Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

1 answers:

Sosyal medyanın bir markanın nesil Z (iGeneration) ve bin yıllara kadar ulaşabileceği en iyi platform olduğu gerçeğine kimse itirazda bulunamaz. Aslında, 18 ila 34 yaş arasındaki tüm yetişkinlerin% 95'i, kullandıkları sosyal platformda onaylanmış bir markadan almaya karar verme olasılıklarının daha yüksektir. [8]

Pazarlamaya gelince, ücretli sosyal medya pazarlamasını daima düşünebilirsiniz. Minimum harcama ile büyük bir yatırım getirisi sunar. Bu, büyük bir kampanya oluşturmak için finansal güce sahip olmayan küçük ve orta ölçekli firmalara ve yeni teşebbüslere iyi bir okuma yapar.

Bu düşünceyle, Semalt lider uzmanı Julia Vashneva, Dijital Hizmetler, düşük bütçeli sosyal medya kampanyalardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize ilişkin ipuçlarına göz atar

Bazı testler yapın

Askeri çevrelerde agresif keşif denen bir şey var. Bu, bir taburun düşmanı boyutlandırmak için küçük bir grup gönderdiği bir taktiktir. Kampanyanızda agresif izcilik kullanabilirsiniz, ancak asker göndermek yerine kaynaklarından ödün vermiş olursunuz. Paranızı farklı sektörlere yerleştirerek, hangisinin daha iyi ROI'ye sahip olduğunu bulacaksınız.

Uygun şebekeyi seçin

Farklı hedef grupların farklı demografik özellikleri var. Örneğin, 25 ila 34 yaşları arasındaki gençler Facebook'u daha sık kullanıyor..Bu, tüm kullanıcıların yalnızca% 29,7'sini oluşturuyor. İlginçtir ki, Facebook kullanıcıları çoğunlukla kadın ve% 77'si siteyi kullanıyor, buna karşın tüm erkeklerin% 66'sı.

YouTube'a resmi girerseniz istatistikler biraz farklıdır. Burada kadınlar sadece yüzde 38'lik bir kısmını oluşturuyor, geriye kalanı ise erkektir. Dahası, görüşlerin% 50'sinden fazlası bir mobil cihaz kullanıcılarını hedef almak için ideal bir tablet veya el cihazından yapılmıştır.

Tüm bu rakamlarla KOBİ'lerin sadece% 9'unun kendi markalarını sergilemek için sosyal medya kullandığını belirtmekten şaşırdınız. Bu nedenle tamamlamanın üzerinden çok basit bir şeyle sınır atabilirsiniz.

İçeriği paylaşmak için doğru zamanı bulun

Artık kime hedef olacağınızı belirlediniz, içeriği paylaşmak için ideal zamanı bulmak önemlidir. Bazı uzmanlar hafta ortası haftasonu tercihen 1 ile 3 arasında bunu yapmanızı önerir. Twitter söz konusu olduğunda zamanlama farklıdır - tweeps sabah 9 ve öğleden 3 arasında aktiftir.

Zamanlamayı öğrenin

Farklı zaman dilimleri artı diğer faktörlerden dolayı ağınızın ne zaman faal olduğunu anlamanız zor olsa da, yayınlarınızı kusursuz şekilde planlarsanız, yanlış gitmemelisiniz. Dizüstü bilgisayarınızı alın ve tweet'inizi, blog'larınızı, videolarınızı ve diğer ilgili bilgileri zamanlamak için ayırın. Eklentileri kullanarak süreci otomatikleştirebilirsiniz.

Kalitede teslim

Yerinde olan diğer her şeyden dolayı, sosyal medya kampanyanızın başarısı bir şeye dönüşüyor - içeriğin kalitesi yayınlanmıştır. Hayal kırıklığına uğratma. Potansiyel ve mevcut müşteriler ürününüze değer katan içeriği yayınlayın; paylaşmaya mecbur kalacakları bir şey Source .

November 23, 2017