Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: B2B E-posta Pazarlama Nasıl Kullanılır

1 answers:

Pazarlamacılar ve işletmelerin yüzde yetmişinden fazlası, kendi içerik pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak e-posta bültenlerini kullanıyor ve yalnızca blog yazıları ve sosyal medyanın kullanımıyla ilgili olarak geliyor. Bu arada, e-posta pazarlaması en iyi seçenektir ve B2B pazarlamacılar arasında içerik dağıtımı söz konusu olduğunda en güvenilir kanal olarak kabul edilir.

Tahminler, B2B pazarlamacılarından yüzde doksandan fazlasının bu pazarlama taktiküne tercih ettiğini ve bunların yüzde altmışında kendi çalışmalarını tamamlamak için özel e-posta platformları kullandığını ortaya koyuyor - mens winter racewear. B2B e-posta pazarlamanın, yatırım getirisi sağlaması nedeniyle muazzam bir popülerlik kazandığını söylemek güvenlidir. Amerikalıların ve Avrupalıların yüzde doksanı, günlük olarak e-postalar kullanmaktadır. Daha da önemlisi, e-postaların, yüzde yetmiş kadar yüksek değerli, sosyal paylaşım sitelerinin oranında iki kat alım yapabildiği ortaya çıkıyor.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, burada e-posta pazarlamasından faydalanmak için bir rehber açıklıyor.

En iyisi

Pazarlamacılar hakkında konuşurken aklımıza gelen ilk şey, kapıdan kapıya çalışan satış elemanlarıdır. E-posta pazarlaması gelir üretme garantisi olmayan birçok e-posta göndermeyi içerdikleri sürece, şanslılar çünkü yaşamak için bol şans elde ederler. Gelen pazarlama, siber alanda mağazalar yaratmanın bir yolu olarak düşünülür. Sitenizin içeriği, ona kaç müşteri çekileceğine karar verecektir.

E-postaların boşluğu doldurduğu doğrudur. İçerik pazarlamacılığına güvenenler, istenen sonuçları alamayabileceğini unutmamalıdır. Müşterilerinizin, optimize ettiğiniz şartları arayacağına ve web sitenize veya sosyal medya platformlarına erişeceğine inanıyorsanız, büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Buna karşın, e-posta pazarlaması size bol miktarda müşteri kazandırabilir ve sesinizin her zaman internette duyulmasını sağlayabilir. E-posta pazarlaması sayesinde, kendinizi çok sayıda müşterinin önünde kolayca bulunabilir ve gelen kutularında mesajınızı gönderebilirsiniz. Bu mesajları nasıl tepki veriyorsunuz, ürün veya hizmetlerinizi onlara nasıl sunduğunuza bağlı. Bırak burada size dış pazarlama olmadığını söyleyeyim.

Beklentiler sizi görmezden gelebilir, bu nedenle e-postanızın diğer benzer e-postalardan farklı olduğundan emin olun ve müşterileri meşgul etmeye çalışın. Ürün detaylarını kontrol etmeden silmeyecekleri tek yol budur.

Kısacası, B2B e-posta pazarlaması birçok kişiye doğrudan ulaşmanızı sağlar ve stresinizi büyük ölçüde azaltır. Bununla birlikte, bazı insanlar e-postalarınızı sinir bozucu ve can sıkıcı bulabilir ve kimliklerinizi engellemeyi seçebilir ancak kararlarını vermelerine izin vermelisiniz.

B2B en iyi uygulamaları

Kullanışlı bir B2B e-postası, iş dünyasından tüketici ile aynı yöntemleri izlemektedir:

1. Aciliyet duygusu geliştiren bir aşinalık ve aciliyet hissi yaratan ilginç konu satırları.

2. Alınan zamanları boşa harcamayan ya da dolaşmayan doğrudan metinler.

3. İletileri çekici ve fantastik bir şekilde parçalara ayıran videolar ve özel imaj.

4. E-postalarınızı kolay okunan ve önemli noktaları vurgulayan düzenler.

Kısacası, işletmelerin, çok sayıda insanı çekmek için güven inşa etmesi, müşterilerinizin ürünlerinizden ve hizmetlerinizden mutlu olmalarını sağlamanız gerekir. İçerik pazarlama stratejisinin B2B e-postalarındaki iletileri yedeklediğinden emin olmalısınız.

November 24, 2017