Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Bogus Referral Ziyaretlerini Google Analytics'ten Çıkarma

1 answers:

Google Analytics raporlarında sahte görünen çok sayıda yönlendirme ziyareti yaptınız mı? Durum buysa, internette çok sayıda web sitesini ve kullanıcısını etkileyen bir tür spam olarak hayalet spam sorununuz olabilir. Maalesef, Google Analytics bu sorunun hiçbir çözümünü sunmaz ve spam göndericilerin nasıl engelleneceğini asla bilemezsiniz. Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, onlardan kurtulmanın tek yolunun el ile filtrelerle yapıştırılması olduğunu belirtiyor. Evet, onları Google Analytics'ten çıkarabilirsiniz ve sahip olduğunuz tek seçenek budur - cusco peru tour.

Yönlendiren spam'ı engellemek için .htaccess dosyalarının nasıl kullanılacağını açıklayan bazı mesajlar geçebilirdiniz. Rocketspark'daki uzmanlar, müşterilere, tavsiye spamlerini filtreleme ve internette güvenliğinizi sağlamaya ilişkin yararlı bilgiler sağlar. Analitik profilleriniz hayaletimsiz spam alırsa ne olur? E-posta spam'inde olduğu gibi, tavsiye spam'leri filtrelenebilir veya engellenebilir. Bir webmaster, arama motorunun örümceklerin web sitesi günlüklerini, parola korumalı yerler gibi halka açık olmayan bölgelere taşıyarak endeksleme yapmasını önlemelidir. Robot dışlama dosyalarını kullanmalı ya da nofollow değerlerini linklere eklemelidir.

Yönlendirme spam'inin her ay bir sürü Google Analytics raporunu kirlettiği gözlemlendi. Bazı spam gönderenleri web sunucularını ve blog'larınızı vuruyor, sahte görüntüler oluşturuyor ve analiz raporlarınızı kandırıyor. Üç yıldan fazla bir süredir, İnternet'te sevk spamlerinin yeni varyasyonları tanıtıldı. Spam gönderenler, arama motoru sonuçlarındaki sitenizin sıralamasına zarar vermek için çeşitli teknikler kullanmaktadır. Spam gönderenler web sitelerini ziyaret etmiyor. Sadece sahte görüntüler oluştururlar ve Google Analytics hesabınızı kandırırlar. Hayalet spam'ı durdurmak isterseniz, onları engellemek için Google Analytics'te filtreler oluşturmanız gerekir. Bu konuda basit adımları takip edebilirsiniz.

Aşama 1

Google Analytics hesabınızdaki Yönetici bölümüne gidin. Burada, hesabın sütununun altındaki Tüm Filtreler bölümünü seçmeniz gerekir. Bir sonraki adım Yeni Filtre seçeneğini tıklayın ve filtreye uygun bir ad verin. Kampanya Kaynağını, Hariç Tut bölümünde de ayarlamalısınız.

Aşama 2

Filtre Modeli, engellemek istediğiniz tüm alan adlarınızın ve alt alanların listesini tavsiye trafikten kopyalayıp yapıştırmanız gereken yerdir. Boru karakterleriyle nasıl ayrıldıklarına göz kulak olun ve bu dikey çizgi klavyede bulunur. Birden fazla alan eklemek mümkündür ancak toplam karakter sınırı 255'tir, bu nedenle, tüm web sitelerinizi filtrelemek için işlemi üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Aşama 3

Daha sonra, filtreleri tüm web sayfalarına uygulamalısınız. Bunun için, Ekle düğmesini tıklatıp pencereyi kapatmadan önce değişiklikleri uygulamanız gerekir.

Aşama 4

Kaydet düğmesini tıklamayı unutmamalısınız. Filtrelerin spam web sitelerini ekledikleri andan itibaren kaldırabileceğini her zaman unutmayın. Dolayısıyla, Google Analytics raporunuzda sonuçların fark edilmeden önce birkaç saat veya gün beklemek zorunda kalacaksınız.

November 24, 2017