Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: CloudFlare Botnet

1 answers:

Birçok sunucuya saldıran yeni bir botnet hizmeti var. Yeni botnet bir ada sahip değil ancak birçok DDoS saldırısına neden oluyor. Botnet'ler kötü niyetli faaliyetleri gerçekleştirmek için istismar, kötü amaçlı yazılım ve virüs üreten BT uzmanlarından gelir. Yeni botnet saldırısı, benzer botnet'ler gibi davranıyor, örneğin Mirai botnet gibi. Bu bot botu çeşitli sunucuları bir anda aşağıya çekme özelliğine sahiptir. Bu exploit, En Denial of Service saldırıları saldırılarının biridir. Bu saldırıya IoT cihazlarının zayıflığı konusunda ortaya çıkan sorunlar var. Bu aletler Noel döneminde çok fazla satış kazanacak. Nik Chaykovskiy, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, bu süre zarfında bilgisayar korsanlarının farklı sunuculara çok sayıda botnet saldırıları yapma şansı bulabileceğini açıkladı.

23 Kasım'da CloudFlare, 400Gbps'de ve 172Gbps'de küçük bir limit olan tipik bir botnet saldırısı fark etti. CloudFlare uzmanlarının bu DDoS saldırısına cevap vermeleri yaklaşık 8,5 saat sürdü. Bazı belirli sunucuların hizmetini reddetmek için botnet saldırısı on gün sürdü. Bu botnet saldırısı, Mirai botnet'ten pek çok farklı özelliğe sahip, karmaşık şifreleme kullanıyordu. Örneğin, aynı TCP protokolüne saldıran büyük bir Katman 3 ve Katman 4 selleri vardı. Deutsche Telekom müşterilerine Hizmet Reddine yol açan bir saldırı Almanya'da gerçekleşti.

Botnet'ler oyun dünyasını etkileyebilir

Bu Noel, oyuncular bazı ağlarında kesmek saldırıları yaşayabilir. Bazı Microsoft Xbox konsolları bu tür saldırılara maruz kaldı. Sony'nin PlayStation ağlarında bile botnet makinelerinden saldırılar oldu. Birçok başarılı işletme festival sezonu boyunca muazzam saldırılara maruz kalmaktadır.

E-ticaret web sitelerine sahip ticari işletmeler de botnet saldırılarından muzdarip olabilir. Bir site kapanırsa, sayısal pazarlama çalışmalarında birçok kötü ilerleme meydana gelebilir. Örneğin, web sitenizin sıralaması SERP'ye gidebilir. Diğer durumlarda, müşteriler web sitenize güvenini kaybedebilir ve sonunda rakiplerinizin müşterileri haline gelebilir. Sayaç SEO tekniklerinden bazıları, rakip sitende botnet saldırıları kullanıyor. Bu siyah şapka teknikleri, zararlı saldırıların kendilerine karşı savunmasız olan sistemlere nüfuz etmesine yardımcı olur.

Sonuç

Her e-ticaret işi, kullanıcılarına yönelik bir tehdit oluşturabilecek siber saldırıların farkında olmalıdır. Kullanıcıların ağlarını botnet trafiğinden korumanın en iyi yollarını bulmaları büyük ihtiyaçtır. Yakın geçmişte, sunuculara bakan birçok Hizmet Reddi saldırısı başarılı. İşletmeler bu saldırılardan büyük kayıplar almaktadır. Bilgisayar ağlarına saldıran birkaç Zombi bilgisayar ağı vardır. CloudFlare, şirketlerinde görevleri felç eden bir saldırı yaşadı. Çoğu işletme bu saldırılara maruz kalmaktadır. Bu talimatta bu tür bir saldırı ile başa çıkmanın yeni yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Sunucunuzdaki botnet trafiğini filtrelemek de önemlidir Source .

November 24, 2017