Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Cyberstalking'i Önlemeye Yardımcı Olacak 12 İpucu Tanımlıyor

1 answers:

Cyberstalking korkunç olabilir, ancak uyanık kalırsanız internette güvende olabilirsiniz.

Semalt , Ryan Johnson'un Kıdemli Satış Müdüründen aşağıdaki adımları atarak, kimliğinizi, mülkiyetinizi ve zekice koruyarak cep telefonunuzu, tabletinizi veya akıllı saatinizi kullanabilirsiniz:

# 1. Ev adresini koruyun

İnternetteki formları doldururken bir P.O - e-cigarette online retailer. kutuya veya iş adresine ve ev adresinizi asla açıkça sunmamaya özen gösterin.

# 2. Tüm hesapları şifreyle koru

Cep telefonunuz, e-posta hesaplarınız, bankacılık hesaplarınız ve kredi kartı hesaplarınızı içeren herşey için bir şifre kullanın. Güvenli bir şifre, size zarar vermeyi deneyen birine karşı bir miktar savunmalık sağlar.

3.. Adınızı ve telefon numaranızı çevrimiçi olarak arayın

Telefon numaranızı ve çevrimiçi isminizi aramak, bir cyberstalker'ın size dayalı bir craigslist hesabı, blog veya web sayfası oluşturmasını engelleyebilir.

4.. Bilgi isteyen e-postaları, aramaları ve metinleri inceleyin

Siber izci genellikle kişisel bilgileri çalmak için bankacılık temsilcileri, acente acenteleri, kredi kartı şirketleri temsilcileri veya cep telefonu sağlayıcıları olarak önermektedir. Şüpheli bir mesaj alırsanız, yok sayın ve doğrudan bankayı veya şirketi arayın.

5.. Sosyal güvenlik numaranızı korumak

Şirket için kesinlikle çalıştıklarını doğruladıkça kimseye sosyal güvenlik numaranızı vermeyin. Sosyal güvenlik numaranızı bir şirket veya resmi kurum tarafından doğrulanmadığı sürece web sitelerine asla girmeyin.

6.. Bloglarınıza ve web sitenize ücretsiz kayıt defteri sayaçları kaydetme trafiği kullanın

Sitenizi veya blog'unuzu kimin ziyaret ettiğini belirlemek için stat sayacı kullanın. Bu sayaçlar kullanıcıların IP adresini, şehir, tarih, eyalet, saat ve internet servis sağlayıcısını kaydederler..

7.. Kredi durumunuzu izleyin

Ticari profesyoneller veya kamuoyundaki gözler, özellikle cyberstalking mümkün olduğunda, kredi durumlarını yılda iki kez izlemelidir. Kredi raporlarından ücretsiz kopyalar, kredi bürolarından yılda bir kez sunulmaktadır. Bir kredi bürosundan bir rapor almak kredi derecelendirmenize zarar vermez.

8.. Boşanma veya ayrıldıktan sonra şifreleri sıfırlama

Banka ve kredi kartı şirketlerine başvurun ve eski veya eski eşinize hesaplarınıza erişmesine izin verilmediğini bildirin. Bölünme dostça olsa bile, güvende ol ve kendinizi koruyun.

Dikkatli olmak istiyorsanız, yeni bir cep telefonu ve yeni kredi kartı satın alın ve bu değişiklikleri olabildiğince çabuk yapın.

9.. Şüphenilerin siber yayınlarına bakmak durumunda tüm hesaplarınızı değiştirin

Tüm hesaplarınızı güncelleyin. Siber saldırıya uğradığından eminsen, kredi puanınızı kontrol edin ve yeni bir banka bulun. Ayda ikiden fazla şüpheli olay olduğunu fark ederseniz bu adım kesinlikle yapılmalıdır.

10.. PC'nizi profesyonelce inceleyin

Siber saldırıya maruz kaldığınızı bildikten sonra, bilgisayarınızın tehlikeye girdiğini varsaymalısınız. Bilgisayarınızı ve diğer cihazlarınızı profesyonellere götürüp onları solucanlar ve casus yazılımlar için incelemelerini sağlayın.

# 11. Siber izci yakalamak için çabuk davranın

Siber saldırıya maruz kaldığınızı bildiğiniz zaman, kimliğinizi ve finansal güvenliğinizi savunmak için çabucak davranın. Daha hızlı davranırsanız, sizi daha az ilginç bir hedef haline getirmek için taciz edersiniz.

# 12. Bol bol duygusal destek alın

Taciz ediliyor, duygusal olarak vergi yükleyebilir ve ciddi kaygı uyarılarına neden olabilir. Mümkünse, sonrasında başa çıkmak için uğraşan uzman bir terapist tutun.

Cyberstalking, polisin önlenmesi için zor bir suç, bu nedenle hayatınızı bir araya getirmek için çaba göstermeniz gerekecek. Ancak unutmayın: siber izci, yalnızca izin verdiğiniz kadar üzerinizde çok fazla güce sahiptir.

November 23, 2017