Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Dijital Pazarlamada 5 En Kötü Soruyu Tanımlıyor

1 answers:

Hayatta kalmanın tek yolu internet dünyasında olan bitenden haberdar olmaktır. Bir pazarlamacı ve sosyal medya stratejisti olarak, mevcut trendler ve son günlerde neyin çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çok sayıda müşteriyi tatmin etmek zorunda olduğunuzdan önemlidir. Gerçekte, tüm SEO ve pazarlama kaynaklarından yararlanma olanağınız olmayabilir, ancak müşterilerinizi tatmin etmek için bunlardan birkaçına erişmeniz gerekir. Bazen en son ve ileri pazarlama uygulamalarını kullanmanız istenebilir. Dürüst olmak gerekirse, internette başarı elde etmek istiyorsanız, tüm temel içerik pazarlama stratejilerini ve yöntemlerini kavramanız gerekir - fake russian passport buy.

Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından biri olan Ivan Konovalov, bir stratejistin görevlerini yerine getirirken sormaması gereken beş soruyu burada paylaşıyor.

Soru # 1. Videolarımı ve içeriklerimi viral hale getirebilir misin?

Dürüst olmak gerekirse, saniye içinde kimsenin videolarınızı ve içeriğini viral hale getirmesi mümkün değildir. Neyin viral geçebileceğini ve neyin uygun olmadığını öngören sadece birkaç pazarlamacılar ve sosyal medya uzmanları. Viral hale getirmek, videolarınızın ve içeriğin ilgi çekici, bilgilendirici ve etkileyici olması gerektiği anlamına gelir. İçeriğinizin sosyal medyada viral olup olmayacağını ve 24 saat içinde ne kadar görüş elde edebileceğini önceden tahmin edilemez ve ölçmek imkansızdır. Yapmanız gereken tek şey, hedef kitlenize değerli ve bilgilendirici şeyler sağlamaktır. İstediğiniz sonuçları bu şekilde görebilirsiniz.

Soru 2. 30 gün sonra ne kadar büyüme göreceğim?

İçerik pazarlamacılar organik arama sonuçlarınızı iyileştirmeye odaklanır; bu nedenle, onlara görevlerini yerine getirmek için kaç gün gerektireceğini asla sormamalısınız. Bazen saatler içinde istenen sonuçları verebilirler ve başka zamanlarda web siteniz için çok sayıda görüntü oluşturmaları mümkün olmayabilir. Bir veya iki ayda büyülü sonuçlar beklememelisiniz ve içerik pazarlamacısı işini yapmadan önce birkaç hafta beklemelisiniz.

quesiton 3.. Web sitemi ne zaman ilk sayfada beklemeliyim?

Web sitenizi tanıtırken dikkat edilmesi gereken çok şey var. İçeriğinizin ilgi çekici, hedef kitlenizin kim olduğunu ve kaç tane anahtar kelime ve cümlecik kullandığına bağlıdır. İçerik pazarlama stratejilerini planlamaya gelince, anahtar kelimelere odaklanmalısınız, ancak bunları içeriğe koymayın. Google, çekici içeriğe sahip arama motorlarını nasıl devrim gösterecekleri konusunda çeşitli güncellemeler başlattı. Arama motorları, kısa kuyruk ve uzun kuyruk anahtar kelimelerini kullanana kadar sitenizi iyi derecelendirmeye alamıyor.

Soru 4.. Neden sosyal medya sitelerine ihtiyacım var?

Kitleniz Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal medya ağlarını kullanmasa bile siteniz için ayrı profiller oluşturmanız gerekir. Ayrıca, içerik pazarlamacısına veya stratejistinize asla bu platformlar olmaksızın bir işletmenin hayatta kalması için sosyal medyanın neden önemli olduğunu soramazsınız. Bazı seyirciler diğerlerinden çok daha aktiftir: тато о о о о а а а а а а лачата а сай а ԁ ԁ а а слуару уου уου уου сουt οf nerede yerleri Örneğin, Facebook 1.4 milyondan fazla aktif kullanıcıya, Twitter 300 milyondan fazla aylık kullanıcısına ve LinkedIn ise 330 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahiptir.

Soru 5.. Neden misafir mesaj kullanmıyor musunuz?

Son olarak, en azından, içerik pazarlamacısının eşyalarınızı tanıtmak için neden misafir yazısı kullanmadığını asla sormamalısınız. Bırak burada senden daha iyi tanıdığını ve sitenizi sıralamak için beyaz şapka SEO stratejileri kullanmak istediğini söyleyeyim. Misafir mesaj spam web siteleri ve siyah şapka SEO taktikleri ile ilişkili, bu yüzden onlarla gitmek gerek yoktur.

November 24, 2017