Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Görsel İçerik İpuçları

1 answers:

Günümüzde klasik imgeler binlerce kelimeden oluşan bir mesaj oluşturabilir. Resimler anlamakta hızlıdır, bir içeriği birincil düşünceyi bir perspektifle kucaklamaktadırlar. Bununla birlikte, görüntü seçmek zor olabilir.

Google yeni güncellemelerini Ocak 2017'de açıkladı. Bir reform, video içeriği ve diğer görsel içerik, SERP'leri ortalama yazılı içeriğe benzeyecek. Böylece, optimize edilmiş sayfada farklı resimler söylerseniz, organik arama sorgularından bir web sitesi trafiği üretecektir. Sonuç olarak, birçok şirket çevrimiçi ticaret yaklaşımlarından milyonlarca para kazanmak için bu tekniği kullanıyor.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, web siteniz için harika görsel içerik oluşturmanın bazı sırlarını açıklıyor.

1.Değerli görüntüleri kullanmayın

Hazır görüntüler herhangi bir web sitesinde kamufle etmek zordur. Bir fotoğrafçıdan yüksek kaliteli görüntüler elde etmek, web sitenizin UX'lerini rakibinizin tasarımından daha zora sokabilir. Dahası, alt etiketlerdeki resimler de SERP'lerde sıralanır ve bu da tüm süreci sizin için faydalı kılmaktadır. Stok görüntülerden uzak kalmak önemlidir. Stok görüntüleri marka yetki konusunda ısrar etmez, bu nedenle site orijinallik kaybeder. Çoğu durumda, tasarımları ve renkleri web sitenizin düzenine uymuyor..Bu karmaşıklık, stok görüntülerini bir web sitesi tasarımının görünüşünde bir kayıp haline getirir. Yeni görüntüler oluşturmak, bu sorunu düzeltmek için yararlı bir yöntem olabilir.

2. Görsel içerik yaratıcılığı artırabilir

İnternetin yaşı sürerken, görsel içerik ilerlemeye devam ediyor. Birçok resim çok yayılır ki web sayfalarınızın herhangi bir yerinde görünmemelidir. Resminizin başka bir web sitesinde de görünmemesi gerekir. Bu özgünlük, bir web sitesinin belli bir niş içinde belirli bir otoriter varlığı başarmasını sağlayabilen özgünlüğün unsurudur. Üstelik yaratıcılık, farklı şeyleri göstermek için farklı görsel içeriği getirebilir. Örneğin, tıp bilimcileri, insan anatomisinin 3d resmini ortaya çıkarmıştır

3. "Hikayenizi geliştirin"

Kitlenizin dikkatini çekmenin en iyi yollarından biri hikaye anlatma tekniklerini kullanmaktır. Bu yöntemle, kitlenizin dikkatini büyüterek içeriğinizle etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür bir web sitesi kullanımı, Google'a rakibinizin web sitesinden size sıralama faktörü avantajı göndermek için teşvik oluşturmaktadır. Hikaye anlatımı, çevrimiçi içeriğin üzerinde durulmasının başlıca çekirdeğidir. Ayrıca öykü anlatımı görsel tanıma ve cazibe unsuru oluşturur. Pazarlamacılar, bu niş yaşam biçimiyle ilgili hikayeler kullanarak bazı nişleri hedefleyebilir. Örneğin, bu bölümde zorlayıcı görüntülerine bir İncil veya İncil web sitesi eşlik edebilir.

Görsel içerik yakın zamanda SERP sayfalarında sıralamanızı en yüksek seviyeye çıkarmanın en etkili yollarından biri haline geldi. Birçok web sitesi, bu yöntemle e-ticaret sitelerinde başarılı olmuştur. Bununla birlikte, web sitenizdeki görsel içerikler de dahil olmak üzere stresli bir görev olabilir ve birçok kişi sıklıkla başarısız olur. İnternet stratejilerinizden en iyi sonucu almak için görsel içeriğinizi optimize etmek için Semalt Digital Services tarafından sağlanan bu kılavuzu kullanın Source .

November 23, 2017