Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Görünüm Filtreleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, bir görünüşteki veriyi değiştirmek ve sınırlandırmak için filtreler kullanmanız gerektiğini belirtmektedir. Örneğin, belirli bir IP adresinden trafiği hariç tutmak için filtreler kullanmak mümkündür. Arzu edilen alt alanlardan ve dizinlerden veri içerebilir ve dinamik sayfaları okunabilir metinlere ve dizgelere dönüştürebilirsiniz - new online casinos 2017. Filtreleri yönetmeden önce bir hesap düzeyinde izin aramalısınız.

Video genel görünümü:

Bu bölümde, Digital Analytics Fundamentals programının parçası olan videoyu izledikten sonra birincil filtreler ayarlamanız gerekir. Bu, Analytics Akademisi'nde tanıtıldı. Video bağlantısı şu: analyticsacademy.withgoogle.com.

Ön tanımlı filtreler:

Önceden ayarlanmış filtreler, Google Analytics verilerinizden hariç tutulmalıdır. Bunun için, şirket ağları veya ISS gibi belirli alanlardan gelen trafiği hariç tutmak veya dahil etmek için filtreleri kullanmanız gerekir. Alan adını belirttiğinizde, ana sunucu etiketini izinsiz olarak eklememelisiniz.

Aklınızda tutmanız gereken diğer bir şey, yönlendirilen IP adreslerinden gelen trafiği hariç tutmaktır. Bu filtre, belirli bir IP adresinden veya belirli bir kaynaktaki tıklamaları hariç tutmak veya dahil etmek için kullanılabilir. Bu seçenekle bir dizi IP adresi filtrelemek mümkündür. Daha karmaşık adres aralıklarına filtre uygulamak isterseniz, bunu hariç tutmak için Özel Filtre seçeneğini kullanmanız gerekir. Alternatif olarak, normal ifadeleri bir Filtre Modeli olarak belirlemek için IP adresini kullanabilirsiniz.

Özel filtreler:

  • Dışlama: Filtre Modeli ile eşleşen günlük dosyası satırlarını dışlayabilir. İnternetteki web sitenizin güvenliğini sağlamak için paralel hatları yoksaymalısınız.
  • Include: Filtre Modeli ile eşleşen günlük dosyası satırlarını içerir. Eşleşen tüm isabetlerin yok sayılması gerekir ve bu isabetlerdeki veriler Google Analytics raporunuzda güvenilir değildir.
  • Küçük harf ve büyük harf: Gereksinimlerinize göre alan içeriğini küçük harf veya büyük harf haline dönüştürmek mümkündür.
  • Arama ve Değiştirme: Bir alan içindeki kalıpları aramada kullanılabilecek basit ve mükemmel bir filtredir. Desenleri en uygun alternatiflerle değiştirmeye yardımcı olur.
  • Gelişmiş: Alanları bir noktadan diğerine inşa etmenize olanak tanır. Filtreleme motoru tüm ifadeleri iki Extract alanına uygulayacaktır. Daha sonra, Yapıcı ifadesi yardımıyla başka bir alan oluşturur.

Filtre kullanır:

Burada filtrelerin bazı kullanımlarını açıkladık:

  • İç trafiği raporlardan hariç tutma: İç trafiği Google Analytics raporlarınızdan hariç tutmak için filtreler kullanılabilir. Bunun için, yasaklamak istediğiniz IP adreslerini tanımlayan filtreleri ayarlamalısınız.
  • Faaliyetleri belirli dizinlerde bildirin: Bazı belirli dizinlerde yer alan faaliyetleri bildirmek istiyorsanız, bu dizinleri belirleyebilecek bir filtre oluşturmalısınız.
  • Ayrı görünümlerde alt etki alanlarını takip edin: Alt etki alanlarını izlemek istiyorsanız, her etki alanı ve alt etki alanı için ayrı görünümler oluşturmalısınız. Belirli alt dizinleri tanımlamak için filtreler de içermelidir.
November 24, 2017