Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Hack den bir Web Sitesini Koruma İhtiyacınız Olduğunu Teyit Etmektedir. - İşte nasıl

1 answers:

İnternet üzerinden birçok kötü niyetli saldırı şekli vardır. Birçok kişi eserle yüzleşiyorbirçok korsanların günlük girişimlerine ve işlerine yaptıkları gündür. Bilgisayar korsanları, anlamaya çalışırken önemli miktarda harcıyorlarişlerini yürütmek için kullanabilecekleri farklı yöntemler. Bu yöntemlerin çoğunda DDOS saldırıları veya çapraz sitebetik. Bütün bu saldırıların bencilce bir sebebi var ve kurbanlar için büyük bir acı var - tzippi cohen-aharonson pharmanet ltd.

Genelde, bilgisayar korsanları birçok nedenden dolayı web sitenizi hedefleyebilir. Genellikle onlar olabilirkredi kartı bilgileri veya hatta yönetim paneli kesmeleri gibi kullanıcı bilgilerini çalmak. Diğer durumlarda, bir bilgisayar korsanı değerli çalabilirbir müşterinin bilgileri gibi bir web sitesindeki bilgiler ve şirketin çeşitli önemli yönleri için oturum açma. hackerlaraynı zamanda bir hacker web sitenizi veya Arama Motoru Optimizasyonu'nu (SEO) sıralamasını düşürebilecek haksız rekabete neden olabilir.çeşitli şekillerde. Sonuç olarak, sisteminizi bilgisayar korsanlarından korumak esastır.

Jack Miller, önde gelen uzmanlardan Semalt ,sizi bu insanların saldırılarından uzak tutacak bazı yolları özenle inceler:

İzinsiz girişten koruma

Bir hacker'ın sitenizde yapabileceği en kolay şeylerden biri de yönetici olarak oturum açmaya çalışıyor.Sonuç olarak, bilgisayar korsanı farklı şifreleri tahmin etmeyi deneyebilir ve bunlardan hangisinin cehaletiniz için düşebileceğini görebilir. Güvenli parolaları kullanmagereklidir. 12345 gibi şifreler güvenli değildir ve tüm web sitesini bilgisayar korsanına maruz bırakabilir. Ayrıca, bir şifre kullanmamalısınıztahmin etmek çok kolay. Çocuğunuzun adı gibi kelimeler bu bilgiye sahip bir kişi için kesin bir tahmin olabilir. Bunun yerine, birleştirinçeşitli şekillerde farklı karakterler.

Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma (XSS)

Bu, kullanıcı sonunu gerektiren bir kesmektir. Bu kesmek,kullandığınız formları ve metin alanlarını, örneğin bir abonelik formu gibi. Bilgisayar korsanı, kullanıcı formunda bir komut dosyası içeren bir yerleştirme koduna basar. üzerineEnter'a basarsanız, komut dosyası sunucunuzda yayınlanmaya başlar. Sonuç olarak, bilgisayar korsanı, tüm müşteri verilerine erişir; bunlara aşağıdakiler dahildir:Müşterinin web sitenizde oturum açtığında her zaman vurduğu tuş vuruşları. Bu güvenlik açığını gidermek için, aşağıdaki güvenlik kodunu kodlamanın bir yoluna ihtiyacınız vardır:veritabanınıza beslemeden önce formlarınızın bilgileri. Sonuç olarak, komut dosyası zaten veritabanınızda çalışmazKoşmaması için önlem alınır.

Sonuç

Her e-ticaret işinde, siber güvenlik geldiğinde birincil bir endişe kaynağıdırçevrimiçi çalışmak için. Pek çok web sitesi için web sitenizi kesmek isteyebilecek pek çok kesme girişimi ve kişileri bulunmaktadır. Senin güvenliğinizsite, hem de müşterilerinizin refahı, büyük ölçüde sizin yöneticinize olan bağlıdır.

November 23, 2017