Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Harika Bir İçerik Pazarlama Kampanyası Nasıl Çalışır?

1 answers:

Birkaç hafta önce, 60 İkinci Pazarlamacı bloguna, içeriğin pazarlanmasıyla ilgili gerçeği vurgulayan bir içerik yayınladı. Yazı, içerik pazarlamacılığın kendi başına sorunlarınızı çözmede size yardımcı olmayacağı noktasına odaklandı.

İçerik pazarlaması, web ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek kadar mükemmel, pazarlamacının stratejilerinde yalnızca tek bir araçtır. Ücretli arama, doğrudan yanıt, mobil pazarlama ve görüntülü reklamlar, pazarlamada kullanılan diğer araçlardan bazılarıdır.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jason Adler, bu alandaki tecrübelerini paylaşıyor.

Birkaç hafta önce yazılan postumun en büyük artısı, 60 İkinci Pazarlamacı topluluğu arasında arzu edilen bir tartışmayı tetiklediğidir. Bununla birlikte, içerik pazarlamacılarının karşılaştığı önemli bir konuyu kaçırdım. Ve bu meydan okuma, dikkatinizin ne doğrultulduğunun kapsamı içindedir.

İçerik pazarlamacılarının büyük çoğunluğu tek bir konuya odaklanma zoruyla karşı karşıyadır. İçerik pazarlamacılarının ilgisini çekebilecek çok sayıda parametre vardır.

E-kitap, sosyal medya kampanyası, blog yazısı ve kapıdan çıkan enfografik kampanya almakla meşgul olduğunuz durumlarda işinizin en kritik parametreleri için kolaydır. Bu nedenle, yanlış konular üzerinde yoğunlaşarak kampanyanızı geliştirmek kolaydır.

Üzerine yoğunlaşmanız gereken konuları tartışmaya başlamadan önce, önemli bir şeyin özetlenmesine izin verin.

CEO'lar içerik pazarlama kampanyalarıyla ilgili değildir. CEO, yıllık rapor hazırlanmadan önce bir mektup yayımlar; şirketi etkileyen belli başlı konularda daha derinlemesine bilgi verir ve bu konuların ele alınmasında kullanılacak önlemleri alır. Bu mektupta CEO, aşağıda tasvir edilen tek bir konuyu ele alıyor.

Çoğu içerik pazarlamacısı, müşteri edinimi ve gelir artışına dikkat etmek yerine, blog yayınları ve e-kitap gibi taktiklere odaklanmaktadır.

Aşağıdaki sorunlar, içerik pazarlama kampanyalarınızı yayınlarken başarılı olmanıza yardımcı olacaktır:

Peyzaj Analizi - size en yakın odak noktaları olarak gördüklerini diğer meslektaşlarına sorun. Çoğu kişinin nesnel akıllıca değil, taktik terimleriyle konuşmasını bekleyin.

Çabalarınızı Yeniden Güçlendirin - personelinizin, taktik önemi ne olursa olsun, sonuç üzerine odaklanamaması çok fazla bir şey ifade etmediğini anladığından emin olun. Bu perspektifte, arzulanan sonuç, kârları optimize etmek amacıyla yeni müşteriler kazanmaktır.

İlerlemenizi İzleyin - yeni müşteriler edinme temel hedefinizden saptığınız zaman, bu hafta içinde kaç kez izlediğinizi izleyin. Artan gelir hedeflerine daha fazla odaklanın. Taktikler üzerinde daha fazla durmayın. Bu, taktiklerin anahtar olmadığını veya gözlerini onlardan uzak tutmanız gerektiğini ima etmez. Bu, sonuçtaki sonuçlarla daha fazla ilgilenmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bunların hepsi sana katılır mı? umarım öyle yapar. Bu hafta sonuçlarınızda beni haberdar edin. Yılın dördüncü ve son çeyreğine doğru yola çıkarken bu konudaki düşünceleriniz ve düşüncelerinizle ilgileneceğim Source .

November 23, 2017