Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: İşte Black Hat'tan Web Sitelerini Korumak İçin

1 answers:

Negatif SEO, başka bir web sitesinde siyah şapka SEO taktiklerini uygulama pratiği anlamına gelir. Genellikle, bir SEO saldırısı, bir web sitesinin sıralamalarını azaltmak amacıyla hoşnutsuz pazar oyuncularından oluşur. Olumsuz SEO agresif ve kötü niyetli backlink spam yoluyla bir web sitesini yok edebilir. Organik arama geliri ve görünürlük kaybına neden olabilecek meşru bir tehdittir.

Bu bağlamda, Semalt 'den önde gelen bir uzman olan Alexander Peresunko'nun yazısında vurgulanan yedi püf noktası, siyah şapka SEO saldırısı, potansiyel kurbanlar ve onların korumak isteyen herkes için yararlıdır siteleri bu tür girişimlerin tehlikelerine karşı.

En başta, sitelerin düzenli olarak denetlenmesi gerekiyor. Düzenli bağlantılar kontrolleri sadece iyi bir iş pratiği değil, aynı zamanda pastırmayı negatif SEO kurbanlarına da kurtarabilir. Ayrıca, bir web sitesinin bağlantı profilini izlemek, kontrolü dışa yaymadan önce kötü niyetli faaliyetleri tespit etmek için en iyi yöntemdir. Bu izleme sırasında bağlantı grafikleri kullanılır. Bu nedenle bağlantı grafikleriyle gösterilen trafiğin büyük bir düşüşü alarmı artıracaktır. Ayrıca, geri denetim sağlık durumunu kontrol etmek için elle yapılan bir denetim veya bağlantı denetleme yazılımının kullanılması da yapılmaktadır.

Bir sitenin hızını kontrol etmek, bir siteyi olumsuz SEO'ya karşı korumanın ikinci yoludur. Kilit bir sıralama faktörü olarak, site sahiplerinin site hızının durgunlaşması durumunda şüpheli etkinlikleri izlemek için site sahiplerinin tarama yazılımını kullanması önerilir. Bununla birlikte, hiçbir şey algılanmazsa ve hala sorun mevcutsa, biri zorunlu taramanın kurbanı olabilir.

Üçüncü olarak, kazınmış içeriği araştırın. Kazıma, pazarlama sektöründe yayın yapmak için diğer web sitelerindeki içeriğin kaldırılması anlamına gelir. Çoğu zaman, dolandırıcılar bu içeriği bir web sitesine spam göndermek için saldırı bağlantılarıyla birleştirir. Copyscape gibi araçlar, web sitesinin içeriğinin önceden intihal edildiğini belirlemek için kullanılabilir.

Daha sonra, Google My Business'ın izlenmesi gerekiyor. Çoğu işletme sahipleri, marka itibarını oluşturmak ve müşterileri çekmek için çok çalışmaktadır. Bununla birlikte, bazı ticari siteler müşterilerin olumsuz ve sahte yorumlarıyla dolu bir gelgit tecrübe ederler. Bu bağlamda, internet pazarlamacılarından, Google My Business'ın negatif SEO avından kaçınmasını önlemek için sürekli olarak diğer işletmelerin itibarını izlemeleri önerilir.

Negatif SEO'a karşı bir siteyi korumanın başka bir yolu, anahtar kelimelerin TO'sunu izlemektir. Bazı internet pazarlamacılar binlerce isabetin bir sitede açıldıktan hemen sonra sıçrayan bir durum yaşamış olabilir. Programlı botlar bu davranışı yürüten belirli anahtar kelimeleri hedefliyor. Anahtar kelimelerin TO'su izlenmezse, saldırıların fark edilmesi zor olabilir.

SERP sıralamasını kontrol etmek, bir sitede olumsuz SEO önlemenin önemli bir ipucu. Sıralamadaki düşüş, zaman zaman SERP sıralamasını kontrol etmeyi gerektiriyor. Dahası, SERP sıralamasını kontrol etme başarısızlığı kesmekten hemen sonra indeksleme için yarışmaya neden olabilir. Tam bir genel bakış gerçekleştirirken, bir sitenin görünürlüğünü izlemek için sıralama izleme yazılımından yararlanmak önemlidir.

Son olarak, sitenin güvenliğini yükseltmek kritik önem taşır. Özellikle, bu bir web sitesini siber saldırılara karşı korur. Site sahipleri, güncel güvenlik yazılımlarının ve gerekli güvenlik uygulamalarının kullanılmasını sağlamalıdır. Teknik olarak, siber saldırılar olumsuz SEO değil, ancak bir sitenin SEO üzerinde bir etkisi var.

Sonuç olarak, negatif SEO mağdurları sorunu izole etmek için harekete geçmelidir. Ancak, negatif SEO önlemek için bir sitenin performansını izlemek daha güvenlidir Source .

November 24, 2017