Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Masaüstü SEO ve Mobil SEO Arasındaki Farkı Açıklıyor

1 answers:

Dijital pazarlamada, çoğu SEO stratejisi ziyaretçilerin yaptığı cihazları dikkate almazWeb sitesine ulaşmak için kullanın. Çoğu işletme, web sitelerini cep telefonu performansı için optimize etmeyi hızla unuturlarweb sitesi geliştirme. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, cep telefonlarının% 4 oranında internet sörfünde masaüstlerinin yerini aldığını gösteriyor. Ayrıca,arama motoru trafiğinin büyük kısmı cep telefonlarından geliyor, daha önce olduğu gibi masaüstü bilgisayarlar da değil.

Bazı işletmeler, pazar boşluğunu doldurmak için bu avantajı kullanıyor. Örneğin,Çoğu kişi internete göz atmak için cep telefonlarını kullanıyor. Ocak ayında Google bu algoritmanın yollarından birinin açık olduğunu belirtti.web siteleri sıralaması, mobil sitelerin nasıl tepki verdiğini gösterir.

Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesinin çevrimiçi görünürlüğünü artırmayı içerir.Arama motorları bu sürece katılıyor. Onların kriterlerinin çoğunda mobil uyumlu web siteleri bulunmaktadır. Bir web geliştiricisindenbakış açısı, mobil dostu web siteleri için çoğu SEO taktikleri, masaüstü sürümünün çalışma biçiminden tamamen farklıdır.

Mobil SEO, tipik masaüstü SEO'dan farklıdır. Uzmanı Semalt Dijital Hizmetler, Ross Barber bu farklılaşmanın yönlerini açıklıyor.

  • Sonuçların yerelleştirilmesi..Google kasıtlı olarak yerel sonuçları mobil cihazlar için daha yüksek bir yere yerleştirircihazlar. Bu geliştirme, yerel SEO'yu mobil web sitesi için mükemmel bir şekilde hazırlıyor. Coğrafi olarak modifiye edilen aramalar, mobil cihazlara daha hızlı ulaşabilironlar masaüstüne olsun. Aynı zamanda, masaüstündeki benzer yaklaşım, birden fazla alana yinelenen içeriğe neden olabilir. Sonuç olarak, çoğuşirketler bu farkı görmezden geliyorlar. Bununla birlikte, masaüstü web siteniz için kanonik alanlar kullanarak bu durumdan istifade edebilirsiniz. Aynı zamanda,mobil sitenizdeki içeriği optimize etmeniz, bağlantılarınızı ve sayfa yetkinizi 301 yönlendirmelerle geri yükleyecektir.
  • Harekete geçirici mesaj düğmeleri haritalama. Çoğu web sitesi kullanıcısı, bilgi için bir web sitesine gider veyasatın alma. Cep telefonları geniş aralıklı düğmeler gerektirir. Bu özellik, akıllı telefon kullanıcılarının dokunmatik ekranlarıyla sorun yaşamamasına olanak tanırgiriş. Bununla birlikte, fare imleci yakından aralıklı olan bağlantıları ayırt edebilir ve her birini uygun şekilde tıklatabilir.
  • İçerik. Her dijital pazarlama görevinde anahtar kelimeler ve içerik ana fikirlerdir.Arama Motoru Optimizasyonu anahtar kelimeler ve içerik etrafında döner. Ancak, birinin mobil web sitesinde anahtar kelimeleri yerleştirme şekli bu değilbir masaüstü sitesinde. Örneğin, masaüstleri marka alakasına ve bilgi kapsamına ihtiyaç duyar. Bu nedenle, masaüstü içeriği1000 kelimeye kadar erişin ve içeriği güzelce dahil etmek için daha küçük bir yazı tipi kullanın. Ancak, mobil uyumlu olması bu değilweb siteleri. Telefon tarayıcıları, büyük yazı tipleri ve 300 kelimeden 700 kelimeye kadar değişen içeriğe sahipken en iyi sonucu verir.

Sonuç

Birçok işletme kendi mobil ağlarını kurarken mobil dostu girişimlerde bulunmamaktadır.web siteleri. Mobil SEO'nun masaüstü SEO'dan farklı birçok yolu vardır. Örneğin, mobil SEO tekniği daha az kullanarak varsayarGoogle'ın masaüstü bilgisayarındaki içerik yerleşiminden farklı olan büyük fontlardaki içeriği. Yaptığı birçok işletmekendi siteleri mobil dostu zaten bu stratejiden yararlanıyor. Bu nedenle, bu farklılıklar SEO kampanyalarınıza yardımcı olabilirErişimi artırmak ve mobil cihazlardan daha fazla ziyaretçi almak için Source .

November 23, 2017