Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Mirai Botnet Saldırısı Hakkında Önemli Bilgileri Sunuyor

1 answers:

Dyn, Alan Adı Sisteminin iyi bir sayısını kontrol eden üst sıralarda yer alan şirketlerden biridir ve Mirai botnet tarafından vurularak 100.000'in üzerinde çevrimiçi firma getirilmiştir. Dyn şirketi tarafından hazırlanan raporlara göre, Mirai botnet saldırısı bir tür oldu çünkü 1.2Tbps'ye kadar bir saldırı gücü vardı.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan, Mirai botnet saldırılarının hizmet reddi saldırılarına kıyasla ölümcül olduğunu belirtiyor. DDoS saldırıları, gerçek bir trafiğe sahip belirli bir ağın çökmesine kadar bombardımana tutulmasına tamamen bağımlıdır - company logos website. Dyn tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısına göre, Mirai botnet, DVR oyuncuları ve dijital kameralar gibi şeylerin internet (IoT) araçlarıyla üretildi.

Botnet nasıl çalışır?

Dyn'i vuran bir saldırıya katılmaktan başka Mirai botnet, aynı zamanda eski Washington Post yazarlarından Brian Krebs tarafından çalıştırılan bir bilgi güvenlik blogunda "Krebs on Security" adlı bir saldırı ile de bağlantılıydı. Brian Krebs tarafından yapılan açıklamaya göre, bilgi güvenliği bloguna yapılan saldırı 665Gbps'lik bir saldırı gücüne sahipti.

Dışişleri Kurulu'ndaki siber güvenlik alanındaki başlıca yürütme organı David Fidler tarafından yapılan yeni mesajlar, Dyn'e yapılan dağıtılmış hizmet reddi saldırısının rekor kırdığını ve Netflix, Guardian, CNN, Twitter ve Reddit. Mirai botnet, çoğunlukla Avrupa'da ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki siteleri etkiliyordu.

Bir siber güvenlik uzmanı olan Fidler, Dyn'in saldırısına ilişkin bir rapor hazırladı; burada Fidler, 700 Gbps'den daha fazla bir saldırı gücü ile bir siber saldırıyı hatırlayamayacağını söyledi. David Fidler ayrıca örgütlerin ve firmaların, 'Şeylerin İnternet'i' aygıtlarının güvenliğinde ciddi bir sorun yaşadıklarını ve burada, siber saldırının kurbanı Dyn'den ayrılan gibi saldırıyla mücadele etmek için daha iyi bir çözüm bulunmadığını da ekledi.)

Siber güvenlik uzmanları ve devlet kurumları tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Dyn, IoT'nin karşılaştığı güvensizlik sorunu nedeniyle savunmasız hale getirildi. Halen, Dyn ağ çözümleri tarafından yürütülen bir soruşturma sürmekte ve burada şirket, Mirai botnet'in, ABD'yi ve Avrupa'yı temel alarak internetin bozulmasına ve ana web sitelerinin indirilmesine yönelik en büyük siber güvenlik saldırısı olduğunu belirtti.

Siber güvenlik uygulamalı çözümler sunan üst düzey yönetici Joe Weiss ve elektronik tehditler yazan bir gazeteci Mirai botnet'in kötü niyetli tehdidi ile ilgili açıklamalar yapmışlardır. Mirai botnet, Mirai botnet tarafından yapılacak yeni saldırı biçimini tahmin etmek zor olduğu için, Weiss'e göre, siber güvenlik endüstrisinde bir oyun değiştirici olarak düşünülüyor.

Joe Weiss, hizmet reddi saldırısının özellikle temelli bir saldırı olarak başlayıp yeni saldırı biçiminde değiştiğini ima etti. Weiss, Mirai botnet'in, herhangi bir şirkete siber saldırı kurbanı olabilecek türden saldırılar olduğunu belirtmekle sonuçlandı. Ona göre, botnets ile mücadele konusunda çalışma, bilgisayar kontrol sistemlerini elektronik tehditlerin kurbanı olarak koruyabilen tek çözüm. Dikkatli davranmayı düşünün ve trafiğin çoğunun botnet'lerden alınmasını önlemek için nereden geldiğini analiz edin.

November 24, 2017