Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı, Mükemmel Çalıştığı SEO Stratejilerini Açıkladı

1 answers:

Başarılı SEO pazarlama tek başına anahtar kelimelere güvenmiyor. Çevrimiçi kalıpları, soruları ve hedefleri gibi hedef kitleye ilişkin daha derin bir anlayış da gereklidir. Mevcut pazarda sağlıklı bir SEO'nun sağlanması esasen pazarlamacının kullanıcının niyetini ne kadar iyi karşıladığına bağlıdır. Sitedeki kaliteli içeriğe sahip olabilirsiniz, ancak ziyaretçilerin mükemmel bir kullanıcı deneyimine sahip olmalarını sağlamak, ihtiyaçlarına çözümler sunmakla birlikte elini uzatır - î·î»îµîºï„ïî¹îºî® î¿î´î¿î½ï„ïŒî²î¿ï…ïï„ïƒî± oral b braun.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, pazarlama kampanyanızı güçlendirmek için pratik stratejileri açıkladı.

SEO

Google, temel algoritmalarında yüzlerce kez yıllık olarak kasıtlı değişiklikler yapar. Benzersiz bir siteyi arama sonuçlarında yüksek bir derece vermek için en iyi duruma getirmenin kesin bir yolu olmadığı için SEO pazarlamasını oldukça zor hale getirir.

Bu etkilere karşı en iyi yol, tamamen değişmeyen unsurlara odaklanmaktır: insanlar. Hedef kitlenin ihtiyaçları ve arama niyetinin farkındaysanız, etrafında içerik oluşturmanız kolaylaşır. Sadece size kısa vadede iyi bir rütbe vereceği anahtar kelimelere güvenmekten bile daha iyidir.

içerik pazarlamacılığına kullanıcı niyetinin entegrasyonu pazarlamacıları çok daha kolay bir şekilde pazar araştırması yapabildikleri için de önemlidir. Arama motorlarını kendileri kullandıktan sonra, bir sorguyu cevaplamadan önce arama sürecinin mücadelesinden, arama motorlarının çeşitli sonuçlar elde etmek için sunduğu seçeneklerden ve arama terimlerinden en alakalı sonuçları döndüreceklerini bileceklerdir.

UX

Arama motoruyla çalışırken kullanıcıya yönelik yapılan bir analiz pazarlamacının daha fazla kullanıcı deneyimi geliştirmesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. İyi bir kullanıcı deneyimi, amaçlanan kitleyle empati duygusu yaşamasını gerektiren bir SEO kampanyası uygulamakla benzer. Pazarlamacının sizin için en iyi yol olarak düşündüğünüz şey temelinde deneyim ihtiyaçlarını belirlemek kolaydır. Bununla birlikte, daha geniş bir kitleye yönelik olarak, biraz daha kapsayıcı hale gelir.

UX Tasarımı, hedeflenen kullanıcılar için kaliteli içerik oluşturmada kılavuz olarak davranılması gereken önemli araştırmalar gerektirir. Kullanıcı tabanının ihtiyaçlarını öğrenmek, bu ihtiyaçları karşılamak için siteye koyacağınız içeriğin bilgilendirilmesine yardımcı olmalıdır. Araştırma derinleştikçe, onlara hak ettiği en iyi hizmetleri ve deneyimleri sağlamak için siteyi özelleştirebilirsiniz.

Kim en iyisini yapar?

SEO: Kullanıcılara en doğru sonuçları hızlı ve etkili bir şekilde veren siteler, niyetlerini karşılayan siteler arasındadır. Google'ın birincil amacı, mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmaktır. Bu nedenle, en kaliteli çevrimiçi kaynaklara sahip sitelerin en güçlü SEO'ya sahip olması gereklidir. İçerik çoğaltılamaz veya eksiklik içermez, kara şapka SEO stratejileri kullanmazlar, mobil cihazlar için optimize edilmişlerdir, yüksek yükleme hızlarına sahiptirler ve kolayca dolaşılabilirler.

Wikipedia. Google'ın kalite belgesine uyuyor ve bu nedenle SERP'nin ilk sonuçları arasında yer alıyor. Google'ın bilgi grafiğindeki bilgilerini kullanması o denli etkilidir. Bu, anahtar kelimelerin çoğunu yakalayan, cevap sorgularını, kümelenmemiş ayrıntılı bilgileri sağlar. Reklam ücretsiz bir deneyimdir ve faydalı bağlantılar, daha fazla açıklama için kullanılabilir hale getirir.

IMDb.com. Filmler veya tv hakkında bilgi almak için üst düzey arama sonuçları arasında yer almaktadır. Şunları sağlar:

  • Göster: Organize ve cazip bilgiler vermek için hiyerarşileri kullanır.
  • Erişilebilirlik: yeni ve geri gelen kullanıcılar için mobil dostu .
  • Kullanılabilirlik: kullanımı kolay net seçeneklerle çok etkileşimli bir arabirime sahiptir.
  • Değer: bilgileri kısa, grafik deneyimleriyle birlikte ayrıntılı, yüksek kaliteli içerikte sergiliyor.
November 24, 2017