Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Typosquatting, Phishing, Scareware ve Zombies

1 answers:

Internet Explorer, Google Chrome, Safari ve Mozilla Firefox olmak üzere dört temel web tarayıcı türü vardır. Internet Explorer kullanıcılarının son aylarda çeşitli sorunlarla karşılaştığını söylemek yanlış olmaz. Birçoğu internette korsanlık ve phishing saldırıları bildirmişti. Yine de, bu web tarayıcı kendini kullanıyor ve diğerlerinden daha başarılı oldu - ace pokies no deposit codes. Hiç şüphesiz, tüm web tarayıcıları ile birlikte gitmek iyidir, ancak yüksek hızda, güvenilirlikte ve güvenlikte güvenilir biri hiçbiri Google Chrome'dan başka bir şey değildir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Max Bell, Internet Explorer'ın kullanıcıların tarayıcılarının ayarlarını haftada bir veya iki kez güncellemeleri istenen bazı önemli güvenlik konularına sahip olduklarını söylüyor. Virüslerden ve zararlı yazılımlardan programları taramanın mümkün kılınması için makinelerinin en yeni işletim sistemlerine sahip olmaları gerekir. Google Chrome'un, web sitesi dostu olması ve diğer web tarayıcısından daha güvenilir olduğu söylenebilir. Firefox ve Safari en az talep görüyor ve Google Chrome kadar doğru sonuçlar vermiyor.

Kimlik Avı, Korsanlık ve Typosquatting

Cihazınızı shareware, phishing ve typosquatting'ten korumak için, en yeni tarayıcıyı yüklemelisiniz ve bilinmeyen e-postaları tıklamamalısınız. Ayrıca, bu e-postaların eklerini hiç açıp bu ekleri açmadan önce göndereni tanımamalısınız. Gönderenin güvenilir olduğunu düşünüyorsanız URL'sini görmek için imleci bağlantı üzerinde tutmanız gerekir. Adres meşru görünüyorsa, e-posta ekini açabilir ve içinde yazılmış olanları okuyabilirsiniz. Bu konuyu göz önünde bulundurarak kimlik avı, korsanlık ve tiplendirmeden kaçınabilir ve internetteki güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Bazı iç bağlantılar ve mesajlar içeren web sitelerinden e-posta uyarıları alırsanız, asla bu bağlantıları tıklamamalı ve açmamalısınız. Bunun yerine, göndereni kimin ve o e-postayı göndermenin amacı nedir değerlendirmeye çalışmalısınız. E-posta güvenilir bir kaynaktan alınıyorsa, mesajı açıp kontrol edebilirsiniz. Alternatif olarak, web adresini yazarak veya bu amaçla bir yer imi kullanarak kendi web sitesine gitmelisiniz.

Spam klasöründe bir e-posta bulunursa; e-postanın bir bilgisayar korsanından gönderildiğinin bir göstergesi olabileceği için asla açmamalısınız. Sana bazı hilelere kapılmak için bir kimlik avı e-postası olabilir. Çeşitli e-postalar gönderilir ve insanların hangi e-postaların güvenilir olduğunu tespit etmeleri imkansız hale gelir. Spoofy web sitesi bağlantılarının bu e-postalarda bulunması ihtimali var.

Yasal şirketlerin ve hukuk firmalarının hiçbir zaman müşterilerine özel kimliklerden e-posta göndermediğini aklınızda bulundurun. Ayrıca bazı özel sebepler olmaksızın bağlantılarını tıklamalarını istemiyorlar. E-posta alırsanız, bunu meşru kabul edebilirsiniz, ancak değil.

McAfee çok sayıda ücretsiz program önerdi, ancak en iyisi SiteAdvisor. Bu program, arama sonuçlarındaki bu bağlantıları renkli olarak kodlamak suretiyle virüslerin ve şüpheli web sitelerinin risklerini tanımlamanıza izin verir. Eski ve eski işletim sistemleri olmayan bilgisayar aygıtları, işletim sistemlerinin en yeni sürümlerine sahip bilgisayarlardan daha sık virüs geliştirir.

November 24, 2017