Back to Question Center
0

Semalt: WordPress Sitenizde Tavsiye Alan Spam Engelleme

1 answers:

Web sitenizin SEO'sız bazı görünümlerinde bir artış fark ederseniz, webmasters.com ve trafficmonetize.org gibi sevk spam web sitelerinin kurbanı oldunuzdur - soporte de microsoft chile. Bu tür siteler sahte ziyaretçilerinizi sitenize gönderir ve Google Analytics verilerinizde karmaşa yaratır.

Tavsiye spam'ı web yöneticileri için büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu terime aşina değilseniz, Semalt'in önde gelen bir uzmanı olan Andrew Dyhan, Google Analytics verilerinizde çok sayıda ziyaret yayınlama eğilimi gösteren örümceklerden ve botlardan gelen trafik olduğunu vurgular.

İnsanlar olmadığı ve içeriğinizle ilgilenmediği için sevk spamleri ile yol açabilecek durumda olmazsınız ve internette başarılı bir şekilde işletmeniz çalıştıramazsınız. Sözde trafik, Google Analytics'te çok sayıda isabet gösterecek şekilde tasarlandı, ancak hemen çıkma oranı yüzde olarak yüzde.

WordPress Web Sitelerinize Yönelik İstenmeyen Davaları Durdurun

İnternette başarılı bir iş yaşamasını istiyorsanız, Google Analytics'inizde tavsiye spam'ı durdurmak zorunludur. Bunu WordPress web sitenizde engellemelisiniz. Bunun için birkaç şeyi aklınızda tutmalısınız. Yönlendirme spam eklentileri WordPress'deki bilinen botları ve örümcekleri engelleyecek şekilde tasarlanmıştır ve böylece web yöneticilerinin çok fazla zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Alan adlarınızın ayarlarını özelleştirebilir ve ayarlayabilir ve siteniz için bir çok sorun oluşturabilecek bu 403 hatasından kurtulabilirsiniz.

İsteğe Bağlı Spam nedir?

Daha önce belirtildiği gibi, Yönlendiren spam, web sitelerini dolduran ve orijinal olmayan istatistiklerinizden sitenize geri dönüş yapmaya çalışan botlar ve örümceklerdir. Sitelerinize nüfuz ederek çok fazla soruna neden olurlar. Bu nedenle, her ikisini de Google Analytics'ten ve WordPress'inizden engellemek çok önemlidir. Burada tavsiye spamleme ve botlarla başa çıkmanın kolay yolları vardır.

1. Htaccess dosyalarını kullanın

.htaccess dosyalarını engellemek ve web sitenizden kaldırmak için kullanabilirsiniz. Bu, zamandan tasarruf sağlayan bir yöntemdir ve webmasterlara çok fazla fayda sağlar. Google Analytics'i kullanmaya yeni başlıyorsanız, hesabınızı açmanız ve htaccess kuralları ve yönetmelikleriyle ilgili her şeyi okumanız gerekir. Bunları bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın ve WordPress sitelerinizde tavsiye spamlerinden kurtulun.

2. Yönlendiren Spam Engelleyicisi Eklentilerini Yükleme

Başvuru spamini büyük ölçüde engellemek için WordPress'te pek çok eklentinin mevcut olduğu doğrudur. Ancak, ilgili bir eklenti seçerken, önceki kullanıcılardan ve beş yıldızdan olumlu yorumlar aldığından emin olmanız gerekir. Alan adınızı, anahtar kelimelerinizi ve web sitenizin nişini temel alarak ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

3. Google Analytics'te filtreleme

Google Analytics'te filtrelemeyi düşünmeden önce örümceklerin ve botların web sitenize ulaşmasını engellemeyeceğini söylememe izin verin. Bunun yerine, yalnızca Google Analytics hesabınıza nüfuz edebilecek istenmeyen trafik ve yönlendirme spam'lerinden kurtulmak faydalıdır. Dolayısıyla, WordPress web sitelerinizi olası tehditlere karşı korumak için Google Analytics'te tavsiye edilen spam filtreleyebilirsiniz.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz veya web sitelerinin güvenliği ile ilgili her şeyi size bildirecek olan WordPress uzmanlarına danışabilirsiniz.

November 24, 2017