Back to Question Center
0

Semalt, WordPress'te Yorumları İçin Anti-Spam Çözüm Sağlıyor

1 answers:

Blogunuzu veya web sitenize birçok okuyucu edinmek, herhangi bir blog yazarının hayalidir. Bununla birlikte, WordPress blogunuzda birçok spam yorumu yaşayabilirsiniz. WordPress'de spam ile mücadele etmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler ve araçlar bulunmaktadır - buy veiling online.

Aşağıda, Semalt , Oliver King'den önde gelen uzman tarafından belirtilen bu araçlardan bazıları verilmiştir.

1. Akismet'i etkinleştirin

Bu araç, önceden kurulu olduğu zaman gelen bir WordPress eklentisidir. WordPress kullanan herkes için bu eklentiyi indirmeniz gerekmez. Panelde zaten kullanışlı geliyor, tek yapmanız gereken onu etkinleştirmek. Aktivasyona başlayınca, blogun birçok yönünde kullanabileceğiniz bir API anahtarı elde ettiniz. Akismet eklentisi, blogunuzdaki tüm yorumları tarar ve spam gibi görünenleri filtreler. Diğer zamanlarda, düzenli yorumlar spam filtresi içerebilir. Önemli bir e-posta olup olmayacağını görmek için daima spam yorumlarından geçmek çok önemli olabilir.

2. Honeypot Korumasını etkinleştirin

Bu tekniği kullanarak spam botları engelleyebilirsiniz. Spam botlarını kendilerini tanımlamakla kandırmayı içerir. Öncelikle, WP Spam Fighter'ı kurmanız gerekir. Buradan, bu eklentiyi etkinleştirmelisin..Ayarlar menüsünden Honeypot korumasını etkinleştirmek için bir seçenek var. Bu seçenek yorum alanına sadece botlar tarafından görülebilen gizli bir form içerir. İstenmeyen posta botları tüm boş alanları doldurdukçe, önceliğe atanabilirler.

3. "Yorum takip et" bağlantılarını kullanmayın

Bazen, web sitesi sahipleri, sitenin çok fazla trafik çekmesini sağlamak için "yorum yok" bağlantıları kullanır. Sonuç olarak, bu şans, yorumlardaki spam'ı artıran birçok spam yorumunu çekiyor. Bazı durumlarda spam bulma araçları bu içeriği bulamayabilir ve bu durum durumdan daha da kötüleşir. Bazı güvenilir kullanıcılar blog yazılarında da yorum bulabilir. Bunlar, spam yorumlar oluşturmak için geri bağlantı kurabilir. Yorumlar yoluyla bağlantı suyu paylaşabilen bazı eklentiler de vardır. Bu içeriği paylaşan eklentileri kullanmadığınızda, spam yorumlarının birçoğundan kaçınabilirsiniz.

4. Captcha doğrulamasını kullanma

WordPress'in eklentisi WP-reCAPTCHA'dır. Bu eklenti, yorumlar bölümünde etkinleştirilmesini gerektiren bir özelliktir. Captchalar, belirli bir standart şeyle görüntüleri tıklamak gibi bir İnsan İstihbarat Görevi (HIT) gerektiren bazı hileler kullanır. Yakalar gerçek bir insanı bir bilgisayar botundan ayırt etme özelliğine sahiptir. Bu araçlar kullanıcıların yorum göndermesini çok zorlaştırıyor. ReCAPTCHA'yı kullanarak spam bot'ları engelleyebilirsiniz, çünkü yorumları engellemek hızlı ve etkilidir.

Sonuç

Spam telaşlı olabilir ve çoğu zaman, siber suçlular nedeniyle bazı kötü niyetli kişiler kaybeder. Bazı durumlarda, başarılı spam saldırıları, bir web sitesi yönetim panelini ihtiyaçlarına uyacak herhangi bir şey yapabilecek bir grup korsana maruz bırakabilir. Bu güvenlik açığı, bir sitenin her şeyi kaybedebileceği yöntemlerden biri olabilir. Yukarıdaki araçları kullanarak istenmeyen postaları tespit edebilir ve önleyebilirsiniz. Metotlar için, spam mesajlarını yok saymak çok kazandıracak bir çözüm olabilir. Bir web sitesi URL'si spam bottan kaldırılabilir ve spam yorumlarıyla ilgili çok sayıda görevi başarabilir.

November 23, 2017