Back to Question Center
0

SEO Temelleri Semalt Ou Como mu? Melhorar Suas Posições Hayır SERP

1 answers:

Yerel bir işletme e-ticaret platformunu benimsediğinde, genellikle bölgedeki müşterileri çekme ihtiyacı hissedilir. Başarılı bir yerel işletme hem çevrimiçi hem de çevrimdışı pazarlama stratejilerine sahiptir ve bu da sisteme birçok avantaj getirmektedir. Bu sayede, basit Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kullanan çevrimiçi pazarlama, SERP'lerde web sitelerinin sıralamasına yardımcı olur ve tüm sürecin fayda sağlamasına yardımcı olur. Bununla birlikte, çevrimiçi pazarlama taktikleri son derece dinamiktir. Kullanıcılar, dijital pazarlama stratejilerinin uçucu yapısından haberdardır. Örneğin, bir yöntem şu anda çalışıyor olabilir, ancak daha sonra çalışmak üzere ele geçirilebilir.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, arama motorlarının web sitelerini sıralamak için kullandığı çeşitli yöntemleri tanımladı:

  • Yerel SEO:

Yerel SEO, hedeflemenin kapsamı belirli bir coğrafi bölgeye özgü olan bazı dijital pazarlamadır. Sitenizi çok fazla çevrimiçi içeriğe sahip olacak şekilde optimize ederken, iyi bir web sitesinin başlıkta, meta açıklamasıyla ve içeriğin gövdesinde uygun anahtar kelimeleri içermesi gerektiği konusunda dikkatli olun.

  • Google Haritalar:

Google Haritalar ayrıca yerelleştirilmiş SEO'yu güvence altına almak için önemli bir araçtır. Google Map'in web sitenizin derecelendirilmesine yardımcı olması açısından bir avantaja sahiptir. Yerelleştirilmiş SEO, site çalıştırırken mevcut olan coğrafi ve demografik özelliklerin üzerinde durulması üzerine anahtar kelime araştırması gereklidir. Bunlar, web sayfalarınızın toplam trafiğini feribotlayan anahtar kelimelerdir..

  • Yerel SEO'yu Otomatikleştirmek:

SEO özellikleri, SEO başlangıcından bu yana otomatik hale gelmeye başlamıştır. SEO'yu otomatikleştirebilecek özellikleri içeren çeşitli çevrimiçi platformlar vardır. Otomasyon sayesinde, işletme verileri kolaylıkla depolanabilir ve pazarlama kanallarını bir çok veri analiz yöntemiyle birleştirilebilir.

  • Mobil Arama:

Çevrimiçi pazarlama ile başarılı olmak isteyen herhangi bir şirket, web sitelerini cep telefonları için optimize etmeye ihtiyaç duyuyor. Ocak ayında bu yıl Google, bir sitenin mobil cihazlardaki yanıt vermenin web sitelerini sıralamak için kullanacakları faktörlerden biri olduğunu açıkladı. Sonuç olarak, web içeriğinizin mobil arama için optimize edilmesi değerli bir girişim olabilir. Yerel SEO ile cep telefonları sosyal medya gibi platformları kullanarak birçok kişiye ulaşabilir.

  • Google My Business:

Google iş sayfam, arama motorlarında bir web sitesi sıralamasına sahip yerel işletmelere yardımcı olur. Bu hesabı kullanarak, sitesinde bulunan içeriği tanıtmak için yüksek kaliteli resimler kullanabilirsiniz. Şirket, google haritalarında görünür ve en iyi sonuçlar arasında olma şansını artırır.

Sonuç

Herhangi bir çevrimiçi işletmenin, arama motorlarında ve sosyal medya gibi platformlarda çevrimiçi görünürlüğüne ihtiyacı vardır. Sayısal faaliyetler için çevrimiçi geniş pazar mevcut olduğu için bu teknikler aracılığıyla dijital pazarlama çevrimiçi müşterileri hedeflemektedir. Yerel SEO, yerelleştirilmiş web içeriğini hedefli reklamcılıkla ve diğer pazarlama kanallarıyla birlikte kullanmayı içerir. Yerel SEO söz konusu olduğunda, herkesin kullanabileceği ve onlardan bir yarar bulacak birçok taktik vardır. Yukarıdaki ipuçlarını akıllıca kullanırsanız, yerel SEO kampanyanız başarılı olmalıdır Source .

November 23, 2017