Back to Question Center
0

SEO ve İçerik Pazarlaması - Semalt Payları Öğrenmeniz Gereken Fark

1 answers:

Herhangi bir çevrimiçi işte dijital pazarlama, artan bir müşteri tabanının kalbini oluşturabilir.Örneğin, internet pazarlamacılar Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) veya İçerik Pazarlama gibi temel teknikleri kullanmaktadır. Ancak,SEO ve içerik pazarlaması arasındaki farkı bilmek çok kolay olmayabilir. Bu iki yöntem arasında pek çok benzerlik varçevrimiçi müşterileri getirme. Daha spesifik olmak gerekirse, SEO aslında içerik pazarlamacılığıdır. Aynı zamanda, içerik pazarlaması da SEO hakkında.

Karışıklığı gidermek için, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,Lisa Mitchell, SEO ve içerik pazarlaması arasındaki ilişkileri açıklayan farklı yolların bir listesini sunuyor.

SEO ve içerik pazarlaması arasındaki fark

SEO ve içerik pazarlaması genellikle entegre değildir. Ne kadar çok olursa olsunİki faktör birbirine bağlanıyor gibi görünüyor, bazı yönleri örtüşüyor. Büyük bir yanlış içerik pazarlamacısı, içeriğinpazarlama SEO için ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu fikir, bir kişiyi yanıltabilir ve web sitesinin sıralamasını, takip etmemesi nedeniyle kötü bir şekilde sonuçlandırabilirBunların her biri için tasarlanmış temel özellikler.

Bu yanlış insanların farklı yönleriyle ilişkilendirilmesinde belirgindirher birinde. Örneğin, SEO, uygun anahtar kelimeler arama, içerik oluşturma, sosyal arama gibi dijital pazarlama teknikleri anlamına gelir.medya pazarlama, bağlantı ve web sitesi tasarımı diğer parametrelerin üzerinde..Öte yandan, içerik pazarlaması yalnızca içerik yaratmayı içerir.İçerik alaka düzeyi, blog yazılarının uzunluğu, viral SMM gibi unsurları içeren Google'ın bir web sitesini sıralamadaki yöntemlerinden biridirhem de SEO'nun bazı alanları.

SEO ve içerik pazarlaması nasıl ilişkilendirilir

SEO ve içerik pazarlamasını ayrı öğeler olarak görmek yanlış oluşturabilirikisinin izlenimi. Her şeyden önce SEO, içerik pazarlamasının bir parçasıdır, ancak tam olarak değildir. Bu gerçek şu ki, örneğiniçerik yerleşimi, meta etiketleri ve meta açıklama, sosyal medya bağlantısının yanı sıra anahtar kelime seçimi ve geliştirilmesi. Bu nedenle, bazılarıbu yönler, ikisini on yılın en etkili İnternet pazarlama tekniklerinin bazıları haline getirmekle ilgilidir.

SEO ya da içerik pazarlamanın her alanında, bir teknik vardiğeri. Karmaşayı azaltmanız için SEO ve içerik pazarlaması bazı açılardan farklıdır. Örneğin:

  • SEO, içerik oluşturma ve gönderme konusunda dar bir yelpazeyi kapsariçerik pazarlamaya oranla daha düşüktür. Web sitesi çalıştırmanın teknik yönlerini daha içeriyor. Aynı zamanda içerik pazarlaması,çevrimiçi görünürlük için SEO gerektiren içerik.
  • SEO ve içerik pazarlaması uygulama farklıdır. Örneğin, SEO,içerik pazarlamasının belirli teknik yönlerini otomatikleştirmek. İçerik pazarlamasının mantıklı olmasının tek yolu,SEO teknikleri.

Sonuç

Herhangi bir çevrimiçi web sitesi rekabetlerini yenmekte başarılı olmak için hem SEO hem deve içerik pazarlaması bir zorunluluktur. Örneğin, SEO, içerik pazarlamacılığının çalışması gereken birçok tasarıma ve teknik özelliklere sahiptiroptimal. Diğer durumlarda, SEO yalnızca içerik pazarlamada bulunan bilgilere dayanır. Farkın ve bilimin belirlenmesihangisini çevrimiçi başarılı olmak için gerekli olabilir. Sonuç olarak, iki çevrimiçi pazarlama tekniği bağımsızdır vearama motorlarında yüksek web sitesi Source .

November 23, 2017