Back to Question Center
0

Spam'i Durdurmak İster misin? Semalt Uzmanı Spam Filtrelerini Nasıl Engelleyeceğiniz İpuçlarını Tanımlar

1 answers:

Çevrimiçi pazarlama ve diğer görevler söz konusu olduğunda, kritik görevleri yerine getirmeden önce gerekli tüm bilgileri toplamak önemlidir. Siber saldırılar üzerine eğitim bir şirket için yararlı olabilir. Örneğin işletmeler, spam gönderen e-postaların yanı sıra diğer çevrimiçi içerikleri nasıl tespit edip kaçılacağı konusunda bilgi alabilir - que es un servidor de correo electronico. Bu basit teknikler, şirketin ve çalışanlarının, başarılı spam saldırıları durumunda savunmasız kalacak milyonlarca kaynağından tasarruf etmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, şirketlerin siber suçlulara çok şey kaybetmesine neden olabilecek kesmek ve spam saldırısı yakalama acısını kurtarabilir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Lisa Mitchell, spam'le nasıl başa çıkılacağı konusunda önemli bilgiler taşır.

1. E-posta adresi.

E-posta adresi kişisel bir iletişim bilgileridir. Bu gizli kalmak gerekir. Çevrimiçi kullanım durumunda, orijinalliğini ve güvenilirliğini sorgulanabilen bir web sitesine veya çevrimiçi forma e-posta adresinizi vermeyin. Çoğu spam göndereni e-posta göndermek için bir e-posta adresi kullanır. Adresinizi güvende tutmak, onlara bir adım uzatmaz. Spam e-postalarında bulunan ekleri açmamalısınız. Mağdurun bilgisayarında birçok olumsuz işlev görebilecek Truva atı içerebilirler.

2. Abonelikten çıkmayın..

Spam e-postasında bağlantılar varsa, herhangi bir şeyin aboneliğini kaldırmamak çok önemlidir. Her şeyden önce, bu herhangi bir aboneliğe katılmadığınız için bir aldatmaca. Ayrıca, bu süreç, spammer'e, geçerli olduğum e-posta adresinin gelecekte başka saldırıları gerçekleştirmek için kullandığını onaylar. Üstelik, içindeki bağlantı, PC'nizde çok sayıda zararı yapan diğer kötü niyetli görevleri yerine getirebilir.

3. Spam e-postasındaki bağlantıları asla tıklamayın.

Bu bağlantılar kötü amaçlı yazılım içerebilir veya bir akıllı telefonda kod çevirme uygulayabilir. Diğer durumlarda, spam gönderene e-posta adresinin geçerli olduğunu onaylar. Bu seçenek, spam gönderen kişiye daha fazla spam gönderen veya phishing sayfası gönderebilecekleri geçerli bir hedefi bırakır. Ayrıca, bu bağlantılar, tarayıcılarınızı uzaktaki arka uç bilgisayarlara bağlayabilen ve çok sayıda kişisel bilgiye erişebilen hack araçları içerebilir.

4. İş için bireysel bir e-posta kullanın.

Kişisel web sitelerine sahip olan insanlar için kendi eserini yayınlamamanız önemlidir. Bu kaçınma, bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların web sitesinden e-postaları alıp spam saldırıları için kullanabilecekleri araçlara sahip olmalarıdır. E-posta servislerini dahil etmeniz gerekiyorsa, bu işlev için ücretsiz e-posta servislerini kullanmak önemlidir.

Sonuç

Birçok işletme ve kişi, kötü amaçlı spam saldırıları nedeniyle düşüyor. Çoğu durumda, spam, masum bir kurbanın bulunması üzerine başarılı olabilecek sayısız başarısız girişimi içerir. Sonuç olarak, bir firmanın işçileri ve çeşitli kuruluşları, kötü niyetli tarafların yaptığı diğer saldırıların yanı sıra siber saldırılara karşı savunmasızdır. Eğitim ve farkındalık, şirkete başarılı saldırılar üzerine siber suçluların neden olabileceği çok fazla zaman, kaynak, itibara ve sıkıntıya yol açabilir. Bu kılavuzda, spam tespit edip önleyebileceğiniz çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu tekniklerden, bu e-postalardan haberdar olabilirsiniz ve derin bir belaya girmeden uygun şekilde yanıt verebilirsiniz.

November 23, 2017