Back to Question Center
0

Spamı durdur! Semalt Uzmanı E-postanızı Nasıl Koruma Gerektirdiğini Açıklıyor

1 answers:

İnternetin doğumundan bu yana geçen yıllarda, bir problem, onu öldürmek için çok sayıda çabaya rağmen devam ediyor. İstenmeyen e. Herkes nefret eder - download the logo creator mac. Her e-posta platformu, onu en aza indirgemek için elinden gelen her şeyi yapar ancak kimseyle soru sormazlar ve size çok fazla spam almayı sürdürdüklerini söylerler. Bu kısmen, insanlar kendileri hakkında gerçekten düşünmeden kendileri hakkında bilgi sağlarlar. Bir kullanıcının spam listesine girmek için bir posta listesine kaydolmak zorunda değilsiniz. Sizin doğrudan izniniz olmadan bile, sizi bulmanın yolları var.

E-postanıza yol açan spam miktarını azaltmak için kullanıcı olarak sahip olduğunuz en iyi savunma, e-postanızı gizlemektir. Bu, yaygın olarak bilinmeyen bir kavramdır, ancak işe yarıyor. Lisa Mitchell, Semalt'tan bunu yapmanın beş zorlu yolunu sunuyor.

  • Testin arkasına sakla

Scr.im, e-posta adresiniz için benzersiz bir URL oluşturan ücretsiz bir araçtır. E-posta adresinizi yazın ve scr.im, sosyal medyada, HTML belgelerinde ve forumlarda kullanmanız için bir URL ve bir kod oluşturur. Bu, insanların metin e-postalarınızı kopyalamasını ve bunu istedikleri gibi kullanmasını önler. Birisi size e-posta göndermek isterse, gerçek e-posta adresinizi almadan önce geçmesi gereken bir sınava götüren URL'yi tıklarlar. Bu, botlar ve otomatikleştirilmiş komut dosyalarının geçemediği bir testtir.

  • Bir resimde sakla

E-posta Simge Jeneratörü gibi araçlar, e-posta adresinizi CAPTCHA resmi olarak içeren görüntüler üretir. Ayrıca görüntüyü barındırır ve scr.im gibi çeşitli konumlarda kullanım için kodlama sağlar.

  • Karıştır

Herkes botları e-posta adresinizi gizleme bu düşük teknoloji yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu, yalnızca adresinizin her bir öğesini bir sözcük olarak yazmayı içerir. Örneğin, info@abc.com, şifreli olduğunda - abc dot.com'daki bilgi gibidir. Bunu bir e-posta adresi olarak tanıyan otomatik bir işlem yok.

  • Kodlayın

Mailto Encoder, sizin için bu çözümü gerçekleştirebilecek bir araç örneğidir. E-posta adresinizi girdiğinizde, araç belirgin bir mantığı olmayan bir dizi sayı, harf ve sembol oluşturarak kodu çözer. Spambotlar geçip süzülürler.

  • Paylaşma

En son çözüm en kolaydır. Sadece e-posta adresinizi vermeyin. Veya bazı insanlar sadece spam amaçlı e-posta adresleri kurdular. E-posta adresini tamamen paylaşmayı önleyen üçüncü bir seçenek, WHSPR gibi bir aracı kullanmaktır! Bu, iletileri e-postanıza ileten geçici bir form oluşturmanıza olanak tanır. Bu CAPTCHA'yı kullanan başka bir yöntemdir. Mesajı göndermek için, gönderen bir CAPTCHA testi geçmek zorundadır.

E-posta, birçok kişi ve kuruluş için bugünlerde tercih edilen iletişim yöntemidir. İster arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kuruyor, uzakta yaşıyor, potansiyel işverenlerle veya çalışanlarla iletişim kuruyor veya favori mağazanızdaki tüm satışları bildiğinizden emin olmak için bir e-posta adresinize ihtiyacınız var. Spam istemiyorsunuz ya da spam istemiyorsunuz. Gelen kutunuzda veya istenmeyen posta klasöründe görünen istenmeyen iletilerin miktarını sınırlamak için yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyin.

November 23, 2017