Back to Question Center
0

Sunucu Konumu İşinize Etkiliyor mu? Semalt'tan Uzmanlık

1 answers:

Çevrimiçi pazarlama, milyonlarca potansiyele erişmenize olanak tanıyan karmaşık bir süreçtirküçük bir zaman diliminde müşteriler. İşletmeler ve girişimciler yeni pazarlara ulaşma konusundaki sınırsız potansiyeline sahip oldukları için çevrimiçi pazar seçiyorlarMüşteriler küresel olarak. Birçok firma mükemmel coğrafi hedefleme becerileri sayesinde sayısal pazarlama kampanyalarıyla başarılı olmuştur.

Bu başarı, birçok insanın hedefli SEO'ya katılmalarına neden olur. Sonuç olarak, sitesahipler web sitelerini bazı belirli içerik yönetim sistemleri üzerinde belirli ülkelerde olmak istemişlerdir. Çoğu durumda, insanlarfiziksel bir sunucu konumu kullanılmadan coğrafi hedeflemede başarılı olmak nasıl merak ediyorsunuz.

Max Bell, uzmanı Semalt Dijital Hizmetler, işletmeler için coğrafi hedeflemenin sırlarını paylaşır.

Başlangıçta, dikkate alınması gereken önemli hususlar vardır. Örneğin:

  • Bir sunucu konumu bulunan çok dilli sitelerle nasıl başa çıkılacağı
  • Web tarayıcılarının ikinci bir dili yinelenen içeriğe göre ayırt etme
  • Sunucu yerini SEO etkileyebilir nasıl
  • Sunucu yerinin müşteri tabanım üzerindeki etkisi nedir

Bununla birlikte, sunucu konumu e-ticaret üzerinde herhangi bir etkiye sahip gibi gözükmüyorartık başarı. Google Web Yöneticisi Araçları, belirli bazı coğrafi hedefleme filtreleri yapabilen ve içeriğin bazılarına ulaşmasını sağlayan CDN'lere sahiptir.hedeflenen tüketicileri yalnızca ideal sunucu konumlarının kullanılması yoluyla mümkün olabilecek hattın altına çekti.

Web siteleri bir dilde tek bir ülkeyi nasıl hedef alabilir

Google ve Bing gibi modern arama motorları webmaster araçlarına sahiptir;belirli bir trafik türlerini hedefleme hizmeti sunar..Google Web Yöneticisi Araçları'nda bu ayar Arama Trafiğinde kullanılabilir>Uluslararası hedefleme> Ülke sekmesi. Hedefleme için optimize etmek istediğiniz ülke açılır menüde görünmelidir. Bazı durumlarda,web geliştiricileri, ülke kodlu bir üst düzey alana sahip bir barındırma planı seçebilir. Bu CCDL, aşağıdakiler gibi bir web sitesi URL'si içerebilir:www.mysite.de bir Alman sitesi için. Google gibi arama motorları otomatik olarak bu alanı belirli bir ülke ile ilişkilendirir. Bu durumda,böyle bir web sitesi başka bir siteyle ilişkilendirilemez.

Bununla birlikte, bazı web siteleri (.com, .org, vb. Gibi genel üst düzey alan adlarını kullanır.Bu gibi durumlarda, kullanıcının bir kullanıcı etki alanı veya farklı bir ülkenin alt dizinleri oluşturma seçeneği vardır. Yoksa, arama motoruonu otomatik olarak aşağıdaki gibi diğer parametrelerle bağlar:

  • Siteye gelen geri bağlantılar
  • Sunucunun IP adresi
  • Sekmeler ve konum verileri
  • Google My Business gibi araçlardan alakalı bilgiler

İspanya'da bir web sitesi kurmak ve tüm özelleştirmelerini yönlendirmek mümkündürGoogle'a veya Bing Web Yöneticisi araçlarını kullanarak Almanca'ya çevirme. Bu tür sitelere ev sahipliği yaparken, sayfa yükleme süresinin boyutunu dikkate almak önemlidir.Bir web sitesi, kullanıcı site sunucusunun bulunduğu ülkede en hızlı yükler.

Dahası, bir web sitesi tüm dünyayı hedefleyebilir. Bu durumda Google,ülkedeki listelenmemiş menüyü kullanarak açılır liste seçimini yapın. Bunu yapmakta başarısız olursak, bazıları, özellikle deGoogle'ın bir web sitesine koyduğu otomatik yerel SEO. Bir İçerik Dağıtım ağı (CDN) kullanmak da çok önemlidir. Etkili bir CDNstrateji, birisine bazı aktif sunucu düğümleri verir ve bir siteye çok hızlı tepki verir Source .

November 23, 2017