Back to Question Center
0

Tavsiye Spam'i Engellemek İçin Bir Alternatif mi arıyorsunuz? Semalt Uzmanından Püf Noktalarına Çıkın

1 answers:

Google Analytics'te tavsiye spam'i görmüş olabilirsiniz. İnternetteki bir sitenin görünürlüğüne zarar verir ve kısa sürede raporunuza önemsizleşebilir. Üstelik, yönlendirme spam'i, kullanıcılar için bir sürü sorun oluşturur ve internetteki zamanınızı boşa harcar. Pazarlama stratejilerinizi büyük ölçüde çarpıtma kabiliyetine sahiptir. Yönlendirme spami yeni bir terim değildir - registrations r us. Yıllarca sürdü ve Google'dan ve pazarlamacılardan ondan kurtulmak için çeşitli ipuçları verildi.

Tavsiye edilen spamlere giriş

Nik Chaykovskiy, Semalt'tan en iyi profesyonellerden biri, yönlendirme spam'iyle ilgili bu ilginç makaleyi hazırladı ve bize bunları nasıl önleyebileceğimize dair yararlı bilgiler ve ipuçları verdi. Tarayıcı yönlendirmeli spam ve hayalet yönlendirmeli spam olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Hayalet yönlendirme spami, spam gönderenler, sitenizi ziyaret etmeden Ölçüm Protokolü aracılığıyla doğrudan Google Analytics hesabınıza gereksiz verileri gönderdiklerinde ortaya çıkmaktadır. Tavsiye spam'ı sitenizi ziyaret etmez, ancak isabet her zaman Google Analytics raporunda gösterilir. Tarayıcının yönlendirme spam'i, bazı spam sitenizi ziyaret ettiğinde ve hemen çıkma oranı yüzde olarak gösterildiğinde oluşur.

Verilerde spam var mı?

Tavsiye spam'ı web trafiğinizde artış yaratır ve başa çıkılması zordur. Bununla birlikte, bu görünümleri gösterebilecek spam yapanların ve korsanların Google Analytics raporunuzda bulunabileceğini görebilirsiniz. Bunun için, Google Analytics'teki Edinme bölümüne gitmeniz ve tüm tavsiyeleri gözlemeniz gerekir. Bu web sitelerinden herhangi birini görürseniz hemen engellemeniz gerekir. 4webmasters.org, button-for-website.com, trafficmonetize.org, webmonnetizer.net, event-tracking.com, darodar.com ve get-free-traffic-now.com referans spam kaynaklarının ortak örnekleridir.

Bu tehdide karşı gelmeyi bırakın

Uzmanlar, yönlendirme spaminden nasıl büyük ölçüde kurtulma konusunda çeşitli sorular ortaya attılar. Web yöneticilerinin çoğu, sevk spamleri tarafından üretilen verilerin güvenilir olduğunu ve dolayısıyla isabetler her zaman Google Analytics'te gösterildiğini varsaymaktadır. Ancak gerçek şu ki, veriler güvenli değildir ve verilemez alınmamalıdır.

Tavsiye spam gönderilmesini engelleme

Google Analytics'inizde sevk spam'ı en kısa sürede önlemek gereklidir. Web sitenizin ve alt alanların korunması, işletmenizin internette hayatta kalmasının tek yoludur. Başlangıçta, tüm yöntemleri ve püf noktaları öğrenmek biraz zaman alacaktır. Dijital pazarlamacılar, verilerinizi filtreler oluşturarak temizleyebileceğinizi iddia ediyor. İlk adım, Google Analytics hesabınızı yetkilendirmek ve raporları düzenli olarak kontrol etmektir. Sonraki adım, tüm oturumları temizlemek için IsReferralSpam seçeneğini kullanmaktır. Daha sonra, yeni verilerinize dayanarak Google Analytics hesabınızda raporlar oluşturmalısınız.

Trafiğiniz meşru mu?

SEO'suz çok sayıda isabet alma probleminiz varsa, spam gönderenlerin sitenizi etkileme ihtimalleri var. Onlardan kurtulmanın en iyi yolu, filtreler oluşturmak ve bunların IP adreslerini en kısa zamanda engellemektir. Spam göndericilerinin sizi doğrudan trafik gönderme ihtimali var ancak kalitesi tehlikeye giriyor. Doğrudan trafik, sosyal medyadan geliyor ve buna güvenebilirsiniz.

November 24, 2017