Back to Question Center
0

Tavsiye Spaminizi Google Analytics'inizden Silinmek İstermisiniz? Ve - Semalt Uzman Önerileri

1 answers:

Sevk spam bugünlerde büyük bir sorun haline gelmiştir. Birkaç ay boyunca, çok sayıda web sitesine saldırdı ve çeşitli web yöneticileri için sorunlara neden oldu. Bu nedenle, hepimiz için, Google ve diğer arama motorlarının web sitelerinin sıralamasını iyileştirmemize yardımcı olması için yönlendirme spamini işleme ve tanımlama yöntemlerini kullanmaktan kaçınmak ve uygulamak önemlidir - how can i order a new driver license online.

Birçok insan büyülü çözüm arayışında olduğu için sevk spaminden kurtulmak kolay olmayabilir. Semalt 'un Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Artem Abgarian burada sihirin olmadığını ve sizi yönlendirme spam'ini manuel ve yavaş yavaş Google Analytics'ten kaldırmak zorunda kalacağını garanti ediyor.

Google, yönlendirme spam'ı en büyük sorunlardan biri olarak kabul etmiştir. Ne yazık ki, şu ana kadar hiçbir çözüm bulunmamakta ve web sitesi sahiplerini tek başına yalnız bırakmaya bırakmaktadır.

En sinir bozucu şey neredeyse tüm sitelerin bir şekilde tavsiye spaminden mustarip olmalaridir. Google Analytics, bize bu konuyla ilgili şikayet gönderebileceğimiz bir yardım forumu sunuyor, ancak yerinde bazı çözümler sunmamızın ender şansı var. Pazarlamacılar ve web yöneticileri, sevk spamlerini kaldırmanın bir yolu olmadığı için endişeli. Şans eseri, Google Analytics raporlarındaki tavsiye spam'ı kaldırmak, durdurmak ve en aza indirgemek için önlem alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır.

Blok Bilinen Botlar ve Örümcekler

Birkaç yıl önce, Google, bilinen tüm örümcekleri ve botları engellemek için yeni bir özellik açıkladı. Bunları Google Analytics raporlarınızdan hariç tutmak trafik kalitesini artırabilir. Bu seçenekle, web yöneticileri inorganik trafik kaynaklarının tamamını veya bir kısmını temizleyebilir. Bu seçeneği etkinleştirmek için, sahte olduğunu düşündüğünüz IP adreslerini hariç tutmanız ve engellemeniz gerekir. Bu tekniğin en büyük eksenlerinden biri, bugüne kadar kaç bot ve örümceğin web sitenize geldiğini bilmediğinizdir.

.htaccess yoluyla Yönlendirme İstenmesini engelleme

.htaccess dosyaları aracılığıyla yönlendirme spamini engellemek mümkündür. Sitenizi Apache'de çalıştırıyorsanız, sizden ve Google Analytics hesabınızdan habere girmeden önce istenen spam'ı önlemek çok zaman almaz. Sitenizin trafik kalitesini artırmak için, bu belirli dosyadan gelen istenmeyen posta spamini engellemelisiniz ve normal bir dosya olarak işleme koymalısınız.

Hayalet Referansları Sınırla

Eğer çok sayıda sahte isabet yaşıyorsanız hayalet tavsiyeleri kısıtlamanız gerekir. Hayalet tavsiyeleri, arama motoru sonuçlarındaki sitenizin sıralamasına zarar verebilir. Spesifik kodlarını izniniz olmadan Google Analytics hesabında izleyerek sorunlara neden olurlar.

Blake Sahte Tavsiyeler ve Kötü Amaçlı Tarayıcılar

Google Analytics hesabınızdaki sahte yönlendirmeleri ve tehlikeli tarayıcıları kolayca engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, yönlendirme spaminden etkilenen alanlar veya alt alanlar için filtreler oluşturmanız gerekir. Ne yazık ki, Google Analytics'te etki alanı başına kaç filtre oluşturabileceğiniz konusunda bir sınır var. Çok sayıda filtre asla oluşturulamaz, dolayısıyla bunları birden fazla hesapta oluşturmanız gerekir. Kurulmuş web sitesi için devam eden bir süreç olabilir, ancak siteniz nispeten yeni ise kalıcı bir işlem değildir.

November 24, 2017