Back to Question Center
0

Zombi Akıllı Telefonlar. Bu bir endişe nedeni mi? Ve - Semalt Noktası

1 answers:

Hackerlar ve spam göndericiler, zombi akıllı telefon ağları oluşturmayı başarmışlardır. Mobil cihazınıza, sizin bilginiz olmadan bulaşma ihtimali var ve hiçbir zaman verilerinizi kaybedebilirsiniz. Botnet'lerin son aylarda çok sayıda bilgisayar ve cep telefonunu etkilediği bildirildi. Semalt uzmanı Ross Barber, spam göndericilerin ve bilgisayar korsanlarının, mobil kullanıcıları bir şekilde kandırmaya çalıştıklarını söylüyor ve gaspdan para kazanmak için deliriyorlar. Yüzlerce ila binlerce makinenin botnet yazılımları dünyanın her yerinde çalışıyor ve pek çok olay ABD'de bildirildi. Şans eseri, cep telefonlarında çalıştırılan bir botnet vakası şimdiye kadar bildirilmedi - rayban wayfarer original. Güvenlik şirketi Symantec, karargahını Kaliforniya'da. Bu şirketin uzmanları, Sexy Space olarak bilinen programların bilgisayar korsanları tarafından akıllı telefon kullanıcıları için geliştirilmiş kötü botlar olduğunu iddia ediyor.

Güvensiz mesajlar

Sexy Space çok sayıda kullanıcıya kısa mesaj göndererek onları internetteki sıcak ve güzel bir kızın ilgisini çekiyor. İletiler bağlantı içeriyor ve bu kız son resimleri indirmek için bu bağlantıları tıklamanızı istiyor. Bu bağlantıları tıklar ve aynı mesajı arkadaşlarınıza gönderirseniz, akıllı telefonunuzda depolanan veri ve hassas bilgilerin saldırıya uğraması olasıdır.

Dünyadaki kullanıcılara çok sayıda SMS virüsü gönderildi, ancak Sexy Space, merkezi sunucularla iletişim kuran ve çok sayıda bilgisayar ve mobil cihazın etkinliklerini denetleyen olağandışı ve yeni bir tehdittir. Bilgisayar korsanları, akıllı telefonunuzu kontrol altına alıp içine botnet yayarlar ve sizin için karışıklık yaratırlar. Enfekte akıllı telefon ağı uzak bir komuta tepki gösteriyorsa buna gerçek botnet denir.

Symantec'in güvenlik direktörü Zulfikar Ramzan, Sexy Space'in nasıl çalıştığını ve dünya çapındaki akıllı telefonlara nasıl zararlı olduğunu anlatan bir bilgi olmadığını iddia ediyor. Ancak, tüm cihazlarda ortak olan bir şey, onları mobil botnet'lere dönüştürmesidir.

Ağ tehditleri

Secure Works'ten Ben Feinstein, PC'lerin ve akıllı telefonların günlük olarak botnet'e dönüştürüldüğünü söylüyor. Bilgisayar mühendisi olarak çalışıyor ve firma Gürcistan'da bulunuyor. Mobil botnet'ler gelecekte kullanıcılar için ciddi tehditler oluşturabilir. Örneğin, uzmanlar, spam göndericilerin akıllı telefonunuzun bir kısmını kullanışsız metin mesajlarıyla seleyerek devre dışı bırakabileceklerini kanıtlamıştır. Daha sonra virüslü bir cihaz, temiz bir bilgisayar ağı içindeki verileri değiştirmek için kullanılır. Errata Security uzmanlarından oluşan bir ekip, bilgisayar korsanlarının esas olarak Sexy Space mesajları yoluyla iPhone'lara saldırdığını belirtti. Bu firma öncelikli olarak Atlanta'da faaliyet göstermektedir ve alt ofisleri ve şubeleri dünyada bulunmaktadır. Aynı uzman ekibi, virüs bulaşmış iPhone'ların WiFi ağlarının altyapısını değiştirmek için kullanıldığını söylüyor. Bir virüsten koruma programı yüklemiş olsanız bile, spam bilgisayar iletileri biçiminde başladığından mobil aygıtınızı koruyamazsınız; ve gönderenler kimliği engellene kadar mesajlar durdurulamaz. Yerel kablosuz sistemler ve bilgisayar cihazlarına da bu virüs bulaştı. Suçlu bir bilgisayar korsanı, şirketlerin dahili bilgisayar ağlarına girmek için Seksi Uzay'ı kullanabilir.

November 24, 2017