Back to Question Center
0

Zombie Apocalypses'e e-posta ile gönderin. İnanılmaz Bir Gerçek ya da Saf Kurmaca mı? Ve - Cevaplayan Semalt

1 answers:

Burada, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Lisa Mitchell, bir e-posta aldıktan sonra zombilerin veya spamlerin nasıl ortadan kaldırılacağı hakkında konuştu. Ayrıca, virüslü bilgisayar sistemlerini nasıl temizleyeceğini de tartışıyor. Bu arada, ZombiAlert'in size SophosLabs ile gösterilen mesajların gönderilmesi için yapılandırılabileceğini veya değiştirilebileceğini unutmayın - vape cloud build.

Zombie bilgisayarların IP adreslerini belirleyin

İlk adım zombi bilgisayarların IP adreslerini tanımlamak ve böylece onları kolayca engelleyebilmektir. Uyarı e-postasını aldıktan sonra, bu e-postanın hangi ağdan veya IP adresinden geldiğini gözlemlemelisiniz. IP adresini mümkün olan en kısa sürede engellemek zorunludur ve muhtemel tehditler için güvenlik duvarlarına, çekirdek anahtarlara ve ağ cihazlarına bakmanız gerekecektir. Daha sonra, harici adresi sisteminizin dahili adresiyle eşleştirebilirsiniz. Dahili bir sistemin IP adresi sizin için karışıklık yaratıyorsa, bunu engellemek bir zorunluluktur ve bu görevi yapmadan önce ağ aygıtlarını gözden geçirmeniz gerekir.

Bilgisayarı tanıma

Dahili IP adresini başarılı bir şekilde belirledikten sonraki adım, bilgisayarınızı ve konumunu bulmak için kaynaklarınızı kullanmaktır. Bilgisayarı bulmanın en kolay yollarından biri ağ geçişi günlüklerini kullanmaktır. Hemen hemen tüm büyük kuruluşlar, bilgisayar sistemlerinin nerede sunulduklarını ve bu sistemlerin çeşitli görevler için nasıl kullanıldığını belirlemek için farklı yöntemler kullanmaktadır.

Etkilenen bilgisayarları temizleme

IP adresini ve bilgisayarın konumunu belirledikten sonra, bir sonraki adım etkilenen bilgisayar aygıtını temizlemektir. Bunun için, Sophos Antivirus yazılımını yükleyebilir ve cihazınızı tamamen tarayabilirsiniz. SAV'yi başarılı bir şekilde kurduysanız ve güncellenmiş bir sürümüyse, bilgisayarınızı İnternet'ten çıkarmanız ve taramanın tamamını çalıştırmanız gerekir. İnternet'i yeniden başlatmadan ve internete bağlanmadan önce birkaç dakika bekleyin.

Cihazı taramadan bilgisayarınızı tüm ağlardan çıkarmanız ve bu şekilde bırakmanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Tüm tehditleri temizleyin ve internete bağlanmadan önce dördüncü ve beşinci adımları tamamlayın.

Temizleme sonra bilgisayarların monitör edilmesi

Dosyalarınızı yedeklemek önemlidir ve uygun bir temizleme işlemi için gereksiz dosyaları kaldırır. Bilgisayar sisteminiz kilitliyse, bilgisayarınızı dikkatle izleyebilir ve ayarlarını değiştirebilirsiniz. Soruna neden olan herhangi bir dosya hemen taranmalı veya silinmelidir.

İnternet'e bağlanmadan önce sistemi kontrol edin

Sophos antivirüs programını kurduysanız, aygıtınızı olası virüs ve zararlı yazılım tehditleri açısından kontrol eder. Program, tüm avantajlardan yararlanabilmeniz için düzenli olarak güncellenmelidir. SAV kurulu değilse, güvenilir bir web sitesinden indirip en kısa zamanda kurmalısınız.

Bilgisayar tarayıcısının ve diğer dosyaların güncel olup olmadığını ve Windows Güvenlik Yamalarının standartlarına göre kontrol edin. Alternatif olarak, bir bilgisayarda zombilerden nasıl kurtulacağınız hakkında bir fikir edinmek için Microsoft Baseline Analyzer tarafından makaleleri okuyabilirsiniz.

Kötü niyetli çalışması için monitör

Doğru taramadan sonra İnternet'e bağlandıktan sonra, kötü amaçlı faaliyetler için cihazı izlemeye devam etmelisiniz. Ağ bağlantılarınızı ve tüm dosyaları dikkatlice kontrol edin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Sophos'un teknik destek ekibiyle iletişime geçip talimatlarını dikkatle takip etmeniz gerekir.

November 24, 2017